Кабмін затвердив положення Ради громадського контролю при НАБУ

Кабінет міністрів на засіданні 16 лютого затвердив порядок і положення Ради громадського контролю при НАБУ

Журналіст стрічки новин

Зокрема, рада буде забезпечувати прозорість роботи НАБУ завдяки громадському цивільному контролю. 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Telegram-канал нардепа від "ЄС" Олексія Гончаренка.

Рада громадського контролю перевірятиме звіти НАБУ та протягом двох тижнів затверджуватиме свій висновок щодо цих документів. Її члени заслуховуватимуть інформацію щодо планів та діяльності бюро. Вони також будуть зобов'язані надавати щорічний звіт про свою роботу. 

Зазначається, що рада формуватиметься з 15 осіб. Їх обиратимуть терміном на два роки шляхом рейтингового інтернет-голосування.

Варто додати, що документ не тільки затверджує, як обиратимуть членів ради, а і як їх позбавлятимуть посади. Серед причин вказується: смерть, поганий стан здоров'я, судове переслідування та заява з власного бажання.

Контроль за НАБУ

Нагадаємо, у листопаді 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон про узгодження статусу Національного антикорупційного бюро із вимогами Конституції. Тепер керівника НАБУ буде призначати не президент, як було раніше, а Кабінет міністрів.

Довідка: 28 серпня 2020 року Конституційний Суд України (КСУ) визнав неконституційним указ президента №218/2015 про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України.

16 вересня 2020 року КСУ визнав неконституційними окремі положення закону України "Про Національне антикорупційне бюро України".

Йшлося, зокрема, про те, що голова НАБУ Артем Ситник не може обіймати свою посаду.

Виконавча служба Мін'юсту не виконала рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо відсторонення Ситника з посади шляхом видалення його з Єдиного державного реєстру за рішенням КСУ.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Ситник продовжить бути директором НАБУ, хоча як міністр юстиції він не має повноважень тлумачити рішення КСУ.

З огляду на це та інші неточності в законодавстві й рекомендації КСУ "слуги народу" вирішили внести зміни до закону про НАБУ з метою його приведення у відповідність до Конституції України, усунення прогалин, які виникли у правовому регулюванні діяльності НАБУ через визнання неконституційними та втрату чинності окремими нормами, а також врахування вказаних КСУ правових позицій.

21 травня 2021 проект закону №5459-1 щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) у відповідність до вимог Конституції було схвалено в першому читанні.

А 19 жовтня законопроект був прийнятий в цілому.

Читайте також: Новий закон про НАБУ і старі граблі: Як обиратимуть заміну Артему Ситнику

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme