UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Лавров та Блінкен провели телефону розмову: Говорили про Україну та "гарантії безпеки"

Держсекретар США Ентоні Блінкен і глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров провели телефонну розмову

Редактор стрічки новин
Лавров та Блінкен провели телефону розмо…
Фото: МЗС РФ

Очільники дипломатичних відомств США та Росії, зокрема, обговорили "гарантії безпеки" та ситуацію навколо України.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС РФ.

За словами Лаврова, що заяви Заходу про російську агресію проти України нібито заохочують владу України до "саботажу Мінських угод та згубних спроб силового вирішення проблеми Донбасу".

Глава російського МЗС також вислови обурення, що реакція Вашингтона і Брюсселя на передані Росією проекти російсько-американського договору та угоди з НАТО щодо гарантій безпеки "ігнорує ключові для РФ положення". Насамперед йдеться про вимогу нерозширення НАТО та нерозміщення ударних систем озброєнь поблизу російських рубежів.

"Було наголошено, що ці питання займуть центральне місце у нашій оцінці отриманих від США та НАТО документів, яка буде доведена до відома колег", – зазначається у повідомленні.

Держдепартамент США наразі не оприлюднив прес-реліз щодо власного бачення підсумків переговорів з головою МЗС Росії.

Переговори Лаврова і Блінкена 12 лютого 2022

Нагадаємо, у грудні минулого року, на тлі стягування озброєння і військових до українських кордонів, Кремль висунув Заходу вимогу гарантувати, що Україна та інші європейські держави не будуть членами НАТО. Москва також заявила, що вимагає виведення військ НАТО із країн, що долучились до Альянсу після 1997 року, зокрема з Болгарії та Румунії. У Кремлі назвали ці вимоги "гарантіями безпеки". 

НАТО і його держави-члени відхиляють можливість Росії диктувати, кого брати чи не брати до Альянсу і де розміщувати війська, але кажуть, що готові на компроміси в питаннях контролю над озброєнням та масштабів військових навчань у Європі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг передав Росії письмову відповідь щодо "гарантій безпеки" 26 січня. Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія погрожувала почати військові дії у випадку невиконання її вимог щодо "гарантій безпеки". Томас-Грінфілд заявила, що США не хочуть збройного конфлікту, але налаштовані діяти рішуче.

2 лютого іспанське видання El Pais оприлюднило документ, який є відповіддю США та НАТО та так звані "гарантії безпеки", запропоновані Росією. У своїй відповіді США заявили про готовність почати діалог з РФ з питань контролю за озброєннями у сфері ракет середньої і меншої дальності, а також обговорити з РФ взаємні зобов'язання щодо обмеження розгортання наступальних ракетних систем і сил в Україні.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme