Міжнародні партнери мають побачити об’єднану Україну, яка не сприймає "договорняків" за своєю спиною, – Порошенко

Міжнародні партнери мають побачити сильну і внутрішньо об’єднану Україну, яка не сприймає ніяких "договорняків" за своєю спиною

Журналіст відділу новин
Міжнародні партнери мають побачити об’єд…
Фото: Прес-служба "ЄС"

Про це повідомив п’ятий президент і лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу політсили.

За його словами, допоки не завершене будівництво "Північного потоку-2" – нічого не втрачено.

Порошенко наголосив, що чинний президент Володимир Зеленський має їхати до Вашингтону з підтримкою як опонентів чинної влади, так і громадянського суспільства, експертного середовища, а також міжнародних друзів України.

"Як державника, як п’ятого президента України, як зрештою лідера демократичної патріотичної опозиції, мене не може не непокоїти так звана домовленість між США і Німеччиною щодо "Північного потоку-2". Замість одного виклику, яким дотепер був сам "Північний потік-2", тепер ми отримуємо два – додалося американсько-німецьке взаєморозуміння. Якщо згадати ще й про російського агресора, то ситуація виглядає досить загрозливою. По суті, Україну беруть у залізні лещата з усіх боків, тиснуть погодитися на "оборудку", пропонують черговий Будапештський меморандум 2.0 без справді надійних, юридично зобов’язуючих гарантій для України", – наголосив він.

За словами Порошенка, "це ми все вже проходили і більше не віримо".

"Не буду нагадувати про те, що "Північний потік-2" – це загроза і для України, і для об’єднаної Європи, і для всієї трансатлантичної єдності. Це аксіома, про яку знають всі, але, схоже, підзабули у Берліні і Вашингтоні. Завдання України, спільно з нашими партнерами у Східній Європі, передусім країн Балтії та Польщі, на рівні парламентів, у тому числі Конгресу США, чітко і твердо про це нагадати. Помиляються всі, навіть друзі, якими, я переконаний, для України є і залишатимуться і президент Байден, і канцлер Меркель", – вважає політик.

На його думку, остання справа сьогодні Києву обвинувачувати когось з них.

"Чи то у зраді наших інтересів. Чи то у здачі України російському агресору. Все це рівно те, чого хочуть у Москві – щоб ми через цей клятий "Північний потік-2" всі пересварилися, і тоді Україна дістанеться Путіну спокійно і без пострілів. Щоб уникнути цього руйнівного сценарію, зараз як ніколи треба продемонструвати силу, внутрішню стійкість, єдність і здатність боротися до кінця", – переконаний Порошенко.

Він зазначив також, що допоки не завершене будівництво "Північного потоку-2", поки не сертифіковано весь газогін, поки ним не пішов газ – нічого не втрачено.

"Наші міжнародні партнери мають побачити сильну і внутрішньо об’єднану Україну, яка не сприймає ніяких "договорняків" за своєю спиною. Яка не згодна на перспективу запуску "Північного потоку-2". Яка не підтримує домовленість між США і Німеччиною. Яка буде вимагати припинення добудови і запуску "труби Путіна" на тому етапі, де вона зараз є чи буде наприкінці серпня", – зазначив Порошенко.

Він наголосив, що Зеленському обов’язково треба їхати до Вашингтона і тиснути руку президенту Байдену. При цьому за спиною йому потрібна підтримка:

  • партнерів, яким не все одно, буде чи ні "Північний потік-2";

  • друзів України, які будуть переконувати і Вашингтон, і Берлін своїми аргументами проти "путінського газогону";

  • громадянського суспільства і експертного середовища в Україні, яке має в один голос вказувати на хибність американсько-німецької домовленості;

  • опонентів чинної влади, які можуть нещадно критикувати і сперечатися всередині, але сьогодні мають бути об’єднані спільною метою недопущення "Північного потоку-2".

"Чим ближче до фінішу буде зірвана ця "сдєлка століття", на 99% чи 99,9%, тим сильнішим буде сигнал російському агресору про нашу боротьбу, єдність і солідарність, готовність колективного Заходу протидіяти корупційним впливам Кремля", – підсумував лідер партії "Європейська Солідарність".

Нагадаємо, дещо раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував угоду США і Німеччини щодо "Північного потоку-2".

Читайте також: Поразка, але не кінець: Чому угода про "Північний потік-2" має стати для нас пігулкою від інфантильності

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme