На Росії пригрозили масштабною війною у Європі через вступ України в НАТО

Очільник МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що "курс на втягування України в НАТО з перспективою появи біля кордонів Росії ударних військових комплексів створює неприйнятні загрози безпеці"

Христина Макогон

За його словами, вступ України в НАТО може спричинити "масштабний конфлікт в Європі"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на росЗМІ.

"Вважаємо, що, перш за все, необхідно знизити градус конфронтації, викликаний тим, як американські колеги опікуються своїми українськими протеже. Курс на втягування Києва в НАТО з перспективою появи біля наших кордонів ударних ракетних комплексів створює неприйнятні загрози безпеці Росії, провокуючи серйозні військові ризики для всіх залучених сторін, аж до масштабного конфлікту в Європі", – наголосив Лавров.

Як відомо, російські посадовці неодноразово погрожували війною НАТО та США, якщо ті не нададуть гарантії Москві, що Україна не стане членом НАТО.

Нагадаємо, на прес-конференції 8 грудня Путін назвав неприйнятним вступ України до НАТО. На його думку, забезпечення безпеки України не має нести загрози російській стороні.

15 грудня Росія передала США свої пропозиції стосовно гарантій безпеки. Раніше президент РФ вимагав невідкладно запустити переговори з США та НАТО щодо "безпекових гарантій" для Росії. Він хотів отримати гарантії щодо невступу України до Альянсу та розширення НАТО на схід.

Своєю чергою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав про рішення союзників щодо членства України в НАТО. Він заявив, що рішення щодо членства України в НАТО залишається актуальним. І Альянс буде надалі підтримувати Україну на цьому шляху. 

Також генсек НАТО нагадав, що у Росії немає права вето на включення до складу Альянсу нових країн-членів.

Водночас Україна підготувала свої умови для Росії щодо "гарантій безпеки" від НАТО.

Згодом у ЗМІ повідомили, що НАТО підтягне війська до кордонів Росії, якщо та нападе на Україну.

Довідка: Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, відомий як Будапештський меморандум, був підписаний 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, США, Росія і Велика Британія зобов'язалися в обмін на відмову України від ядерної зброї поважати її незалежність, суверенітет та чинні кордони.

Читайте також: Російська "архітектура безпеки": Яку гру Путін запропонував НАТО і Вашингтону

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua