Нардепи забракували легалізацію медичного канабісу: Хто як голосував

Верховна Рада не підтримала у першому читанні та за основу проект закону №5596 щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Нардепи забракували легалізацію медичног…
Фото: Рixabay

За легалізацію медичного канабісу проголосували лише 184 народних депутатів, передає Depo.ua.

Зазначимо, що за законопроект проголосували лише 152 нардепи від "Слуги народу", 7 – від "Європейської Солідарності", 7 – від "Партії "За майбутнє" та 18 – від "Голосу". 

Решта політсил не віддали за нього жодного голосу.

Нардепи забракували легалізацію медичного канабісу: Хто як голосував

Після цього спікер Ради Дмитро Разумков запропонував направити документ до комітету для підготовки до повторного першого читання, однак і таке рішення не задовольнило більшість нардепів.

Зрештою народні обранці 240 голосами повернули законопроект суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

За словами ініціаторів законопроекту, в контексті дозволу обігу конопель в окремих сферах йшлося виключно про коноплі з допустимою кількістю Тетрагідроканабінолу (ТГК) – єдиного фітоканабіноїду з понад 120, які входять до складу конопель, що має психоактивний вплив на людину за умови його регулярного вживання у високій концентрації (на відміну від іншого поширеного канабіноїду Канабідіолу (КБД), який, навпаки, нівелює психоактивний вплив ТГК).

Отже, в залежності від цілі використання конопель – чи то в медичній практиці, чи в промисловості – вміст ТГК у продукті буде змінюватися від вищої до нижчої концентрації, однак, у будь-якому випадку, в межах, установлених законом.

Проект закону був розроблений з метою імплементації кращого міжнародного досвіду у сфері регулювання обігу конопель шляхом внесення змін до ряду законодавчих актів України, які регламентують поводження з наркотичними засобами, з метою:

  • створення умов для розширення доступу українських пацієнтів до необхідного лікування;

  • проведення наукових досліджень ефективності конопель;

  • надходження значних фінансових інвестицій у економіку України;

  • розвитку низки галузей науки і освіти;

  • вдосконалення системи охорони здоров'я та правоохоронної системи.

У пояснювальній записці уточнюється, що цей проект закону став результатом дворічної багатоетапної роботи, проробленої народними депутатами двох скликань, представниками громадського сектору (зокрема, й авторами петиції "Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини – захистити конституційні права громадян"), медичними фахівцями і науковцями.

Що пропонував законопроект про легалізацію медичного канабісу

З урахуванням необхідності дотримання міжнародно-правових зобов’язань України щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, проектом закону пропонувалося:

1. Створити нормативні умови для законного обігу конопель у визначених законом цілях, зокрема, для їх використання в медичній практиці та науковотехнічній діяльності.

2. Встановити вимоги та визначити особливості контрольованого обігу конопель у визначених сферах діяльності відповідно до вимог міжнародного права.

3. Врегулювати питання, які стосуються організації діяльності з обігу конопель на кожному етапі такого обігу, включаючи, серед іншого, операції з ввезення, вивезення, транспортування територією України, зберігання та реалізації конопель.

4. Визначити вимоги до суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати операції, пов’язані з обігом конопель.

5. Визначити та врегулювати розподіл функцій і повноважень контролюючих органів, які забезпечують боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, стосовно контролю за використанням конопель в цілях, визначених законом.

6. Надати поштовх для розвитку медичної науки, практичної медицини та фармацевтичної промисловості шляхом запровадження можливості використання конопель в лікувальних та дослідницьких цілях.

7. Сприяти підвищенню рівня та якості медичного обслуговування населення шляхом забезпечення реалізації права на охорону здоров’я із застосуванням більш ефективних лікарських засобів та методів лікування, зокрема, у сфері паліативної медицини, які, серед іншого, базуються на застосуванні медичних конопель.

8. Забезпечити можливість пацієнтам купувати та зберігати лікарські коноплі для застосування в лікувальних цілях згідно з медичними показаннями відповідно до виданого лікарем рецепту.

Для реалізації таких цілей документ пропонував внести зміни до:

–  основ законодавства України про охорону здоров’я щодо закріплення права особи на доступ до необхідних їй лікарських засобів, включаючи, серед іншого, й ті, що містять наркотичні засоби та/або психотропні речовини і прекурсори;

–  закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" щодо забезпечення можливості використання рослин роду коноплі в промислових, наукових і медичних цілях та впорядкування інструментів контролю за їх обігом;

–  закону України "Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" щодо включення до переліку документів дозволу на використання об'єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Нагадаємо, 9 квітня Кабмін легалізував медичний канабіс як знеболювальний засіб.

2 червня у Раду внесли законопроект №5596 про легалізацію медичного канабісу.

Довідка: 16 жовтня 2020 року в Офісі президента пояснили питання легалізації в Україні канабісу з медичною метою.

Згодом комітет парламенту з питань здоров'я нації, медичної допомоги й медичного страхування підтримав ідею про легалізацію канабісу в медичних цілях.

Повідомлялося, що народні депутати хочуть разом із експертами розглянути всі наявні законопроекти на цю тему, після чого вийти на один варіант, який врахує всі аспекти питання й ініціативи парламентаріїв.

За легалізацію медичного канабісу висловився і предстоятель ПЦУ – митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) також закликало Верховну Раду ухвалити законопроект про легалізацію канабісу для використання у медичних цілях.

Крім того, голова комітету Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів, на скільки здешевшають ліки з медичного канабісу у разі ухвалення закону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme