"Неприпустиме ставлення": Кулеба дорікнув ООН за ігнорування саміту "Кримської платформи"

В МЗС України висловили обурення відсутністю представників ООН на саміті "Кримської платформи"

Редактор стрічки новин
"Неприпустиме ставлення": Кулеба дорікну…
Фото: МЗС

Організація об'єднаних націй проігнорувала саміт "Кримської платформи". Таке ставлення для організації, яка займаються підтримкою миру і безпеки у світі, є неприпустимим.

Про це заяви міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу, передає Depo.ua.

Міністр зазначив, що робота України у міжнародних організаціях є важливим завданням, а Генеральна асамблея ООН, за його словами, це "така перлина в короні всіх міжнародних організацій які існують у світі". Тому МЗС приділяє особливу увагу роботі із ООН загалом, і з Генасамблеєю ООН зокрема.

Відсутність представників ООН на саміті "Кримської платформи" Кулеба пояснює "політичними мотивами".

"Відзначу лише один негативний момент в контексті нашої участі в ООН. Це те, що ця організація проігнорувала саміт "Кримської платформи" і не була представлена. Це відбулося абсолютно з політичних мотивів. Ми будемо говорити з керівництвом організації про неприпустимість такого ставлення, адже ключовим завданням ООН є саме підтримка миру і безпеки. І коли ми бачимо участь таких поважних організацій, як Рада Європи, як НАТО у саміті "Кримської платформа", а ООН свідомо цей захід ігнорує, то це говорить нам і про стан справ у самій організації, і про розуміння нею своєї ролі та місії у світі", – зазначив глава української дипломатії.

Кулеба натякнув, що таким чином ООН захищає інтереси Росії, яка окупувала український Крим.

"Можу відверто дипломатично сказати, що це неправильне розуміння, і ми будемо його змінювати. Тому що потрібно захищати принципи, а не інтереси окремих держав, які порушують міжнародне право", – зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що декларація "Кримської платформи" – найсильніший документ, ухвалений щодо Криму з 2014 року.

Довідка: Установчий саміт "Кримської платформи" відбувся 23 серпня у Києві. Там були присутні представники 46 країн та міжнародних організацій

Офіційно визначеними темами для обговорення були консолідація міжнародної політики невизнання зміни правового статусу Криму, можливості для посилення санкцій проти країни-агресора, захист прав людини, гарантування безпеки в Азово-Чорноморському регіоні, забезпечення дотримання принципу свободи навігації, а також подолання негативних наслідків окупації для екології та економіки регіону. 

У підсумку учасники підписали спільну декларацію, в якій вони не визнають і продовжують засуджувати тимчасову окупацію та незаконну анексію Криму, що становить прямий виклик міжнародній безпеці з серйозними наслідками для міжнародно-правового порядку, що захищає територіальну цілісність, єдність та суверенітет всіх держав.

Читайте також: Істерика Кремля: В яку пастку Росія втрапила із "Кримською платформою"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme