Німеччина не може давати гарантій щодо транзиту газу через Україну, – Вітренко

Німеччина не може давати гарантії щодо транзиту газу через територію України, адже вона цей газ не видобуває і не транспортує  

Редактор стрічки новин
Німеччина не може давати гарантій щодо т…
Фото: Оператор ГТС

Про це заявив голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко, коментуючи повідомлення про домовленості США і Німеччини щодо "Північного потоку-2", в інтерв'ю "Голосу Америки", передає Depo.ua.

За словами Вітренка, давати якісь гарантії щодо транзиту газу могла б Росія, однак гарантіям РФ вірити не слід.

"Я не розумію, як Німеччина може гарантувати транзит газу по території України, якщо вона його не видобуває, не подає газ з території Росії. Теоретично це могла б гарантувати Росія, але виникає питання – яка ціна цих гарантій, тому що Україна вже мала Будапештський меморандум, на який вона розраховувала як на гарантію безпеки.

Будапештський меморандум номер 2 для нас не є чимось привабливим. Чи можна вірити, якщо хтось пообіцяє за Росію? Не можна вірити навіть тому, що Росія сама пообіцяє. Ми це проходили на практиці. Я особисто вів переговори з "Газпромом" і підписував контракт на транзит. На практиці, вони приходять на переговори і кажуть: "Ми не знаємо про що ви й з ким говорили без нас", - наголосив Вітренко.

Водночас очільник "Нафтогазу" переконаний, що США позицію України підтримують.

"Обидві провідні партії США - і демократи, і республіканці - підтримують нашу боротьбу проти "Північного потоку-2". Вони розуміють, що це геополітичний проект і він ніколи не повинен працювати", - сказав Вітренко.

Він вчергове нагадав, що російський проект становить загрозу не тільки для України, а й для Європи.

"Наша позиція незмінна: "Північний потік-2" - це загроза для безпеки України та всього регіону. Це не питання компенсацій, це питання регіональної безпеки, і тому ми сподіваємося, що принцип "ніяких домовленостей про Україну без України" будуть дотримані. Також "Північний потік-2" - це геополітична зброя Кремля, тому ми не зовсім розуміємо як інші країни, особливо країни - лідери західного світу можуть домовлятися про проект Кремля", - заявив Вітренко.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли домовленостей щодо "Північному потоку - 2". Згідно з угодою, Німеччина зобов'язується добиватися продовження на 10 років угоди між Києвом і Москвою щодо транзиту газу. Дія даної угоди закінчується у 2024 році.

Після оприлюднення угоди канцлер Німеччини Ангела Меркель подзвонила Путіну, щоб обговорити Мінські угоди та "Північний потік-2".

Читайте також: Російська труба у спадок: Чому проблеми з "Північним потоком – 2" вирішуватиме наступний канцлер Німеччини

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme