"Північний потік-2": В Євросоюзі розповіли, що буде з газогоном далі 

Доля російського газопроводу "Північний потік-2" пов'язана з потенційним конфліктом через зазіхання РОсії а незалежність та ресурси України 

Олександра Мандровська
Журналіст відділу новин
"Північний потік-2": В Євросоюзі розпові…
Фото: "Газпром"

Трубопровід для "блакитного палива" точно не розпочне свою роботу, поки Росія не піде на деескалацію поблизу українських кордонів і на окупованому Донбасі.

Про це повідомив Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.

"Звичайно, функціонування цієї інфраструктури також буде залежати від розвитку подій в Україні та відносин з Росією. Це, звичайно, пов'язано з військовою ситуацією в Україні", – сказав Боррель.

За його словами, якщо Путін піде та деескалацію конфлікту, рішення про запуск "Північного потоку-2" прийматимуть європейський та німецький регулятори.

Нагадаємо, тим часом Німеччина закликає не пов'язувати "Північний потік-2" з російсько-українським конфліктом. У ФРН вважають газогін суто економічним проектом.

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС. Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).

Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км). Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

Незважаючи на це, 10 вересня 2021 року російський "Газпром" оголосив про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2". 13 вересня стало відомо, що німецький регулятор отримав всі необхідні документи для початку процесу сертифікації "Північного потоку-2".  Federal Network Agency (Bundesnetzagentur) (BNA) розпочало процес сертифікації газопроводу "Північний потік-2", який може зайняти до чотирьох місяців. У процесі сертифікації, зокрема, братиме участь польська нафтогазова компанія PGNiG.

1 жовтня у Кремлі не виключили, що терміни запуску "Північного потоку-2" будуть відкладені через зміну влади в Німеччині.

Читайте також: Це вам не Меркель: Чому новий німецький уряд хоче застопорити "Північний потік — 2"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme