Понад 65% українців не схвалюють ідею про онлайн-вибори

Більшість українців не схвалюють за запровадження в Україні голосування на виборах через інтернет

Редактор стрічки новин
Понад 65% українців не схвалюють ідею пр…
Фото: Рixabay

65,9% українців негативно ставляться до можливого запровадження дистанційного голосування через інтернет. Про позитивне ставлення заявили 29% опитаних.

Про це свідчать результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 26-29 листопада, передає Depo.ua.

Соціологи зазначають, що хоча серед усіх вікових категорій переважає негативне ставлення, але чим молодші респонденти, тим краще ставлення до дистанційного голосування через інтернет.

Зокрема, у наймолодшій віковій групі (від 18 до 29 років) дистанційне голосування підтримують 42,5% опитаних (проти 54,5%), а у старшій (від 60 років) - лише 16,8% (проти 76,8%).

Ставлення українців до електронного голосування - опитування КМІС

Всеукраїнське опитування громадської думки проводилось КМІС методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI). Загалом опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та непідконтрольних Україні окремих районів Донецької та Луганської областей). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше).

Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, під час прес-марафону минулого тижня президент Володимир Зеленський повідомив, що питання цифрових виборів в Україні пропрацьовують з Apple і Microsoft. Голова держави зауважив, що в разі проведення виборів у онлайні традиційний похід на дільницю ніхто не буде скасовувати.

Також раніше у Міністерстві цифрової трансформації заявили про технічну готовність до впровадження онлайн-голосування в Україні. У відомстві наголосили, що проведення таких виборів тепер залежить від Центрвиборчкому й парламенту, який повинен буде створити відповідну нормативну базу.

Дещо раніше міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що в Україні можна буде проводити електронні вибори після того, як 100% державних послуг будуть доступні онлайн через додаток "Дія". Він заявив, що уряд не ставив перед собою мету зробити електронне голосування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme