"ПриватБанк" попередив українців про нову схему шахрайства

"ПриватБанк" попередив користувачів про появу нової схеми шахрайства. Зловмисники отримують доступ до особистих даних під виглядом державних виплат за вакцинацію від COVID-19

Журналіст стрічки новин
"ПриватБанк" попередив українців про нов…
Фото: Depo.ua

Наразі вже зафіксовані випадки, коли клієнтам через месенджери або електронну пошту приходить повідомлення про доступні виплати за вакцинацію на кілька тисяч гривень.

Далі користувачі мають перейти на фальшиву сторінку сайту та заповнити особисті дані та реквізити банківських карток. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "ТСН".

""ПриватБанк" попереджає своїх клієнтів не відкривати такі повідомлення від шахраїв і не реагувати на подібні привабливі повідомлення про грошові компенсації чи виплати. Також ні в якому разі не можна вводити свої особисті дані чи дані платіжних карток на підроблених сайтах чи мобільних сервісах", – наголосили у фінустанові.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що для українців, які вакцинувалися від коронавірусу двома дозами, запровадять "бонус". З 19 грудня вони зможуть отримати тисячу гривень – через додаток "Дія". Для пенсіонерів обіцяють альтернативну можливість отримати гроші за відсутності смартфона.

Згодом прес-секретар президента Серній Никифоров розповів деталі про надання 1 тис. грн за вакцинацію. Зокрема, уточнив у якому виді нададуть гроші та назвав попередній перелік товарів та послуг.

Довідка: Фраза про "тисячу" з'явилася в українському політичному лексиконі наприкінці нульових років поточного століття. Тоді чинна прем'єр-міністерка Юлія Тимошенко своїм указом розпочала видавати так звану компенсацію усім, хто мав вклади у радянському Сбербанку.

Оскільки сума виплати складала 1 тис. грн, цей популістичний проект отримав неофіційну назву "Юліна тисяча". Тільки за 2008-й, перший рік функціонування, ця програма обійшлася держбюджету в 5,857 млрд грн.

Після цього подібні проекти з роздачі грошей населенню під будь-якими приводами стали називати аналогічно. Уперше фраза "Вовина тисяча" з'явилася 2020 року під час епідемії коронавірусу, коли бізнесмени та наймані працівники, які постраждали від жорсткого кооронавірусного локдауну, могли отримати певну компенсацію – розміром 8 тис. грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme