Привласнили повноваження парламенту: Голова НАЗК "наїхав" на Раду суддів

Очільник НАЗК звинувачує Раду суддів у присвоєнні повноважень парламенту

Редактор стрічки новин
Привласнили повноваження парламенту: Гол…
Фото: Facebook Олександра Новікова

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков звернувся до голови Ради суддів Богдана Моніча з вимогою не перебирати на Раду повноваження парламенту.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НАЗК.

"Верховна Рада у законі про запобігання корупції, визначила, що виключно НАЗК має повноваження надавати роз’яснення щодо конфлікту інтересів. Однак РСУ вирішила знехтувати цією нормою та визначити у своєму порядку, що Рада суддів може надавати такі роз’яснення суддям", – йдеться у листі.

Глава НАЗК додав, що закон "Про судоустрій і статус суддів" не надає Раді таких повноважень.

"РСУ своїм рішенням привласнила повноваження законодавчої влади, не надані їй Конституцією та законами України", - заявив Новіков.

Новіков вважає, що роз’яснення РСУ можуть ввести суддів в оману та призвести до вчинення ними правопорушень.

"Звернення за роз’ясненням до РСУ, яка не наділена повноваженнями на їх надання, може призводити до того, що судді помилково розумітимуть вимоги законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Як наслідок, щодо них можуть складатися протоколи про адміністративні правопорушення", - йдеться у листі.

Новіков вважає, що судді, які отримали роз’яснення від РСУ вважатимуть, що дотримуються всіх вимог закону. Натомість вони можуть діяти, маючи реальний конфлікт інтересів.

"Дублювання функцій щодо конфлікту інтересів суперечить закону та Конституції. Порядок, який затвердила Рада суддів, призводить до хибного трактування суддями норм антикорупційного законодавства та порушення його вимог, що підриває авторитет судової влади, доброчесність якої є запорукою верховенства права", – зазначив голова НАЗК.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні Рада суддів не змогла обрати трьох кандидатів до складу Етичної ради, що має оцінювати на доброчесність представників і претендентів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

Читайте також: В Україні по-новому запрацює Вища рада правосуддя: Основні зміни у законах

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme