Провідні соцмережі заявили, що захищають облікові записи афганців після захоплення влади "Талібаном"
Соціальні мережі Facebook, Twitter та LinkedIn заявили цього тижня, що вжили заходів щодо захисту облікових записів громадян Афганістану
- Новини Depo.ua
-
20 серпня 2021 09:55
Так вони прагнуть захистити афганців від переслідування на тлі стрімкого захоплення країни радикальним рухому "Талібан".
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.
Facebook, зокрема, тимчасово позбавив користувачів можливості переглядати або шукати списки друзів облікових записів в Афганістані.
Також компанія запустила "інструмент в один клік" для користувачів в Афганістані, щоб заблокувати їхні акаунти.
Отже, ті користувачі, які не є їхніми друзями на Facebook, не зможуть бачити їхні повідомлення у стрічці новин або ділитися фотографіями їх профілю.
Twitter Inc повідомила, що підтримує зв’язок із партнерами з громадянського суспільства для надання підтримки групам у країні. Також вона співпрацює з Архівом Інтернету, щоб пришвидшити прямі запити на видалення архівних твітів.
В адміністрації Twitter зазначили – якщо люди не можуть отримати доступ до своїх "небезпечних" з точки зору талібів акаунтів, компанія може тимчасово призупинити роботу акаунтів (допоки користувачі не отримають доступ і не зможуть видалити свій контент).
Twitter також активно відстежує акаунти, пов’язані з урядовими організаціями.
За словами представника LinkedIn, сайт професійної соціальної мережі, що належить Microsoft, тимчасово приховав зв’язки своїх користувачів в Афганістані, щоб інші користувачі не могли їх бачити.
Нагадаємо, 19 серпня стало відомо, що "Талібан" офіційно відновив Ісламський Емірат Афганістан. Ця заява була зроблена в 102-гу річницю незалежності Афганістану від Британської імперії.
Водночас правозахисники висловили стурбованість тим, що таліби можуть використовувати онлайн-платформи для відстеження цифрової історії афганців або їхні соціальних зв’язків.
Amnesty International заявила, що тисячі афганців, включаючи вчених, журналістів і правозахисників, піддаються серйозному ризику репресій з боку талібів.
Довідка: 15 серпня бойовики радикального руху "Талібан" заявили, що взяли під контроль всі території Афганістану. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку після того, як бойовики взяли президентський палац в облогу, а згодом залишив країну.
Мешканці столиці Афганістану Кабула масово залишають захоплене "Талібаном" місто. Евакуюють із нього й іноземців та дипломатів різних країн.
За даними телеканалу Al Arabiya, представники "Талібану" оголосили, що іноземні громадяни повинні виїхати з Кабула. Ті ж, хто вирішить залишитися в місті, зобов'язані будуть реєструватися у представників нових органів влади.
У деяких містах Афганістану тривають протести до Дня незалежності країни.
18 серпня щонайменше три особи загинули та понад десять були поранені після того, як бойовики "Талібану" відкрили вогонь по учасниках акції в афганському місті Джелалабад у провінції Нангархар. Це сталося тоді, коли місцеві жителі намагалися встановити національний прапор Афганістану на площі в місті замість прапора "Талібану".
Представник політичного офісу "Талібан" Мухаммед Наїм уже заявив про завершення війни в Афганістані. Він зазначив, що жодна дипломатична організація не зазнала нападів.
Читайте також: Хто такі таліби: Звідки взялися, що скоїли і як взяли Афганістан
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News