Рада визнала вибори до Держдуми РФ нелегітимними

У середу, 22 вересня, народні депутати ухвалили проект постанови №6078 про заяву Верховної Ради України щодо нелегітимності виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації 2021 року

Михайло Хомченко

Отже, нещодавно проведені вибори до Держдуми РФ було визнано нелегітимними.

За відповідне рішення проголосували 322 нардепи, передає Depo.ua.

Зазначимо, що доповідав по документу під час розгляду в Раді голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Він уточнив, що проектом постанови пропонується затвердити заяву Ради, в якій:

1. Звертається увага міжнародної спільноти на факт проведення 17-19 вересня 2021 року нелегітимних виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації на тимчасово окупованій території України.

2. Наголошується на порушеннях державою-окупантом норм міжнародного гуманітарного права, зокрема:

  • залучення до голосування громадян України з незаконно виданими паспортами Російської Федерації;

  • переміщення населення держави окупанта на тимчасово окуповані території України;

  • неконтрольований процес перетину міжнародно визнаного державного кордону України.

Згідно із заявою, ВРУ визнає такі вибори незаконними, а Держдуму РФ – нелегітимною.

Також Україна звертається до міжнародної спільноти із закликом надати оцінку фальсифікованим виборам та фактам незаконного голосування. 

Після ухвалення постанови голові Верховної Ради Дмитру Разумкову було доручено забезпечити невідкладне направлення тексту заяви до урядів і парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей.

Нагадаємо, вибори до Державної думи РФ восьмого скликання проходили впродовж трьох днів – 17, 18 і 19 вересня. У Москві, крім виборів у Держдуму, були заплановані також довибори депутатів Московської міської думи у двох округах і вибори муніципальних депутатів в районі Щукино. Для виборів всіх трьох рівнів були передбачені електронні бюлетені.

На Росії заявили, що зафіксували рекордну явку.

Відомо, що мешканці тимчасово окупованого Криму брали участь у виборчому процесі РФ вже впродовж кількох років, але українців з ОРДЛО долучили до нього вперше. Для цього на непідконтрольній Україні частині Донбасу масово видавали російські паспорти (їх отримали вже понад 600 тис. українців).

Також було організоване дистанційне електронне голосування (ДЕГ) через єдиний портал держпослуг РФ. Для цього українці в ОРДЛО, крім російського паспорта, повинні були мати ще один документ – страховий номер індивідуального особового рахунку (СНІОР).

За інформацією ЗМІ, СНІОР отримали близько 140 тис. українців в ОРДЛО. Російська влада обіцяла, що надалі власники СНІОР можуть сподіватися на окремі види соціальних виплат.

Іншу частину "республіканського електорату" доставляли на виборчі дільниці Ростовської області. З окремих районів Донецької області до Росії пустили щонайменше 825 автобусів і 12 потягів. Там російські паспорти людям видавали просто перед виборчими кабінками.

Повідомлялося також, що на Росії применшують дані про кількість людей з Донбасу, які проголосували на виборах до Держдуми РФ.

Низка світових держав уже визнали "вибори" до Держдуми РФ та тимчасово окупованих територіях України нелегітимними.

Про невизнання виборів в окупованому Криму заявили, зокрема, Польща, США, Велика Британія й Туреччина.

Також із заявою про невизнання результатів російських виборів в окупованому Криму виступили в Європейському Союзі.

Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЄС ніколи не визнає результати російських виборів в незаконно анексованому Криму, а залучення мешканців непідконтрольних Києву українських територій на Донбасі суперечить Мінським угодам.

Водночас голова МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що Україна не розриватиме дипломатичні відносини з Росією через вибори в окупованому Криму та ОРДЛО.

Читайте також: "Червона загроза" від Путіна: Що зміниться після виборів до Держдуми

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua