Родичі жертв MH17 звинуватили Росію у брехні

Родичі жертв пасажирського лайнера Boeing 777 рейсу MH17, який був збитий на Донбасі в липні 2014 року, звинуватили Росію у брехні
 

Журналіст відділу новин
Родичі жертв MH17 звинуватили Росію у бр…
Фото: ЕРА

Вони заявили про це під час судових слухань у Нідерландах, де почалися слухання родичів загиблих у катастрофі MH17.

Про повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Зокрема, нідерландка ван дер Стін, яка втратила в авіакатастрофі батька і мачуху, звернулася до "російського режиму", звинувативши країну в брехні російською мовою.

"Вони брешуть, ми знаємо, що вони брешуть. Вони знають, що ми знаємо, що вони брешуть", – сказала вона.

Жінка зазначила, що вона виступила з такою заявою до всіх тих, хто слухає сьогодні засідання "від імені російського режиму".

"Я хочу, щоб було відомо, що я знаю, в чому лежить відповідальність. Брехня – це знайома тактика в цій грі, через яку ми прагнемо розкрити правду", – зазначила ван дер Стін.

Крім того, громадянка Австралії Ванесса Різк, яка втратила в авіакатастрофі батьків, назвала президента Росії Володимира Путіна і його уряд політичним жахом, який привів до краху.

Нагадаємо, 6 вересня стало відомо, що рішення у справі про збитий літак рейсу МН17 Окружний суд Гааги має винести у 2022 році.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей. Усі вони загинули.

Раніше нижня палата парламенту Нідерландів наполягала на дослідженні обставин незакриття повітряного простору над Донбасом на момент збиття рейсу МН17, оскільки хотіла отримати більше ясності щодо ролі, яку Україна відіграла у цій катастрофі.

Серед іншого, депутати хотіли знати, чому повітряний простір над зоною конфлікту не був повністю закритий.

У парламенті Нідерландів попросили провести це розслідування ще в жовтні 2019 року. Потім Нідерланди звернулись до Росії та України з проханням про співпрацю. 

Водночас, українські урядовці неодноразово заявляли, що Україна діяла відповідно до чинних на той момент правил ІКАО та, спираючись на аналіз наявних ризиків, повідомляла про збройний конфлікт і запроваджувала заборони на польоти цивільної авіації. Спочатку не можна було літати нижче, ніж півтора кілометра, потім нижче від ешелону 7 900 метрів. 14 липня 2014 року Україна запровадила заборону літати нижче 9 800 метрів.

Читайте також: Судовий процес у справі МН17: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme