Росія не гарантує США, що не нападе на Україну
Росія вважає недоречними вимоги США і НАТО гарантувати ненапад на Україну або інші дії щодо нашої держави
Заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков обурений, що Захід вимагає від Москви гарантії ненападу на Україну.
Про це він заявив російським ЗМІ, передає Depo.ua.
"Вони вимагають від нас якихось заходів на нашій території, що у нас викликає природне відторгнення і за суттю, і за формою такого роду вимоги. Всі відповідні гарантії ми надали, ще коли було підписано Будапештський меморандум у 1994 році", – заявив Рябков.
Він особливо нагоосив, що Київ "за потурання західних покровителів перевертає сенс" Будапештського меморандуму.
"Будапештський меморандум стосується гарантій безпеки України як неядерної держави. З цього погляду всі гарантії забезпечені та дотримані. Але в Будапештському меморандумі немає жодного слова ні про держперевороти в Україні та подальші дії, ні про можливість робити висновок частиною населення, яка на той момент проживала в межах України, про те, чи варто продовжувати жити там, чи потрібно повернутися до складу Російської Федерації", – вважає Рябков.
Нагадаємо, на прес-конференції 8 грудня Путін назвав неприйнятним вступ України до НАТО. На його думку, забезпечення безпеки України не має нести загрози російській стороні.
15 грудня Росія передала США свої пропозиції стосовно гарантій безпеки. Раніше президент РФ вимагав невідкладно запустити переговори з США та НАТО щодо "безпекових гарантій" для Росії. Він хотів отримати гарантії щодо невступу України до Альянсу та розширення НАТО на схід.
Своєю чергою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав про рішення союзників щодо членства України в НАТО. Він заявив, що рішення щодо членства України в НАТО залишається актуальним. І Альянс буде надалі підтримувати Україну на цьому шляху.
Також генсек НАТО нагадав, що у Росії немає права вето на включення до складу Альянсу нових країн-членів.
Водночас Україна підготувала свої умови для Росії щодо "гарантій безпеки" від НАТО.
Довідка: Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, відомий як Будапештський меморандум, був підписаний 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, США, Росія і Велика Британія зобов'язалися в обмін на відмову України від ядерної зброї поважати її незалежність, суверенітет та чинні кордони.
Читайте також: Російська "архітектура безпеки": Яку гру Путін запропонував НАТО і Вашингтону
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua