Росія продовжує стягувати війська до кордону, але Україна до цього готова, – Міноборони
Ситуація довкола українських кордонів залишається складною, Росія продовжує перекидати війська для підтримання напруги в регіоні
- Новини Depo.ua
-
13 грудня 2021 15:39
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Кремль продовжує вживати гібридних заходів для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні.
Про це інформує Depo.ua з посиланням на прес-службу Міноборони.
"Російська Федерація регулярно демонструє військову силу та наміри її застосувати. Ситуація довкола українських кордонів залишається складною. Російська Федерація періодично вдається до практики перекидання та накопичення військових підрозділів з метою підтримання напруги в регіоні та тиску на сусідні держави", – наголосила Маляр.
За її словами, наразі фіксується поступове перекидання російських підрозділів, озброєння та військової техніки до кордону з Україною, а також здійснюється передислокація особового складу російських військ з районів проведення навчань. Водночас після завершення навчань до пунктів постійної дислокації повертається лише особовий склад, а бойова та інша військова техніка залишається поблизу українського кордону.
"Такі дії мають тактичну мету – це тиск на владу України та тиск на владу інших держав задля примусу до діалогу з незручних питань, які вкрай важливі для РФ. Стратегічна мета таких цілей – це відновлення повного контролю над Україною, а також зрив євроатлантичних прагнень нашої держави", – зазначила Маляр.
Вона нагадала, що Російська Федерація продовжує провокативні дії проти України, і станом на 13 грудня залишається перекритими близько 70% акваторії Азовського моря.
Заступниця міністра водночас зазначила, що Збройні сили України готові до будь-якого сценарію. Вона відзначила, що чергові підрозділи Повітряних сил Збройних сил України цілодобово несуть бойове чергування в системі протиповітряної оборони України. До нього залучено понад 1000 військовослужбовців, сотні одиниць військової техніки – це забезпечує прикриття мостів, ГЕС, АЕС та інших об'єктів критичної інфраструктури.
Крім того, враховуючи військово-політичну обстановку, яка складається довкола державних кордонів України, на загрозливих напрямках вжито заходів щодо посилення повітряного прикриття даних об'єктів.
Маляр зазначила, що військово-політичне керівництво України вчасно забезпечується розвідувальною інформацією та оперативно приймає рішення, а розвідка України постійно обмінюється інформацією з розвідками країн-партнерів.
"Інформація спочатку з'являється у розвідки та військово-політичного керівництва України і лише потім може потрапляти у ЗМІ, а не навпаки, як це іноді здається", – наголосила заступниця міністра.
Вона також відзначила, що українська армія з 2014 року стала набагато сильнішою, набула бойового досвіду, сотні тисяч українців є учасниками бойових дій, керівні посади у Збройних силах обіймають командири, які пройшли через війну, а ЗСУ готові до будь-якого розвитку подій, готові захищати Україну.
Нагадаємо, за даними української розвідки, Росія стягнула до кордонів України вже понад 94 тисячі військових. Відомо, що у квітні та вересні цього року Росія стягувала до наших кордонів понад 50 батальойонно-тактичних груп.
Американські ЗМІ з посиланням на дані розвідки США повідомили, що Росія для вторгнення в Україну може використати 175 тисяч військових.
Читайте також: Ціна агресії: Скільки заплатить Росія за путінські війська на кордоні України
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News