США дадуть відповідь Росії щодо її безпекових вимог сьогодні, – ЗМІ
Сполучені Штати надішлють відповідь Росії щодо її вимог до "гарантій безпеки" вже сьогодні
- Новини Depo.ua
-
26 січня 2022 16:29
Білий дім може надіслати письмову відповідь Росії щодо її безпекових вимог сьогодні.
Про це повідомляють представники адміністрації Джо Байдена, передає Depo.ua з посиланням на CNN.
За словами джерел, у цій відповіді навряд чи буде характеризуватися ймовірність вступу України в НАТО в короткий термін.
США просили Росію не публікувати їхню майбутню відповідь, яку вони мають надати до 30 січня. Проте, за словами одного з чиновників Держдепартаменту, Москва всупереч цьому бажанню може оприлюднити зміст послання.
Протягом останніх кількох тижнів США консультувалися із союзниками, зокрема і з Україною, готуючи свою відповідь. Як кажуть в адміністрації Байдена, це одна з причин, чому США досі не надали письмової відповіді.
Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг анонсував письмові відповіді Альянсу на "гарантій безпеки" Росії. За його словами, письмова відповідь на вимоги Москви буде відправлена упродовж цього тижня.
Як відомо, 15 грудня Росія оприлюднила свої пропозиції для НАТО щодо "гарантій безпеки" в Європі. Серед них є вимога відмовити Україні в перспективі вступу до Альянсу.
Довідка: 9 січня у Женеві (Швейцарія) відбувся перший раунд переговорів США і Росії щодо "гарантій безпеки". 10 січня сторони мали двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності. Перемовини проходили за зачиненими дверима й тривали майже вісім годин
За результатами зустрічей і переговорів з Росією, які вже відбулись, державний секретар США Ентоні Блінкен виключив можливість поступок у питанні територіальної цілісності України. Він наголосив, що переговори ведуться не для того, аби піти на поступки перед загрозою вторгнення РФ в Україну через вісім років після того, як вона окупувала Крим.
Водночас голова російської делегації – заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков – заявив, що Росія фактично поставила перед Заходом ультиматум – НАТО має відмовитись від "матеріального освоєння" (озброєння) цілої низки країн. Йдеться про держави, які увійшли до складу Альянсу після 1997 року (за останні 25 років) – фактично, про всі постсоціалістичні країни. Втім, сам Рябков, коментуючи шанси втілення таких вимог РФ у реальність, зазначив, що це – малоймовірно.
Читайте також: Відповідь НАТО: Чому тепер Росії доведеться діяти, і чим це загрожує Україні
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News