США знущально відповіли на ультиматум Кремля: Через молдавський сайт злили текст угоди, яку заради тролінгу запропонують Росії
Захід знайшов, як відповісти Росії на її ультиматуми, причому у досить знущальній формі
- Новини Depo.ua
-
11 січня 2022 21:02
В інтернеті з'явився текст угоди, яку Захід, скоріш за все, запропонує Росії у відповідь на її ультиматуми цієї країни щодо нерозширення НАТО на схід
Ця угода з'явилася на маловідомому молдавському ресурсі Verevitsa News, передає Depo.ua.
Текст угоди складається із дев'яти пунктів, кожен із яких окремо і угода взагалі навряд чи влаштує Росію.
Зокрема, у п. 1 йдеться про визнання кордонів усіх колишніх республік СРСР станом на 8 грудня 1991 року. Тобто Захід вчергове наголошує на тому, що Крим – це частина України.
П.2 підтверджує, що кожен учасник угоди має право "на вільний вибір зовнішньополітичного курсу, у тому числі на інтеграцію у військові та економічні міжнародні об'єднання, цілі яких не суперечать Статуту ООН".
У третьому пункті йдеться про те, що військове втручання у справи будь-якого із учасників угоди має бути повністю колективним рішенням усіх учасників – натякаючи на неправомірне захоплення Криму 2014 року.
У п. 4 від Росії фактично вимагається вивести усі війська з територій, окупованих нею як в Україні, так і у інших державах, які потенційно можуть стати учасниками угоди.
У інших пунктах угоди йдеться про визнання міжнародного законодавства, зокрема, морського права.
У ЗМІ стверджують, що ця угода стане так званою "вилкою". Або Росія визнає угоду – і буде змушена виконати усі її умови. Або Росія відмовиться її визнавати і цілком імовірно (після того, як більшість країн екс-СРСР її підпише) опиниться у світовій ізоляції.
Нагадаємо, 9 січня у Женеві (Швейцарія) відбувся перший раунд переговорів США і Росії щодо "гарантій безпеки". На 10 січня заплановано двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності. Крім того, на 12 січня заплановано засідання Ради НАТО – Росія, а 13 січня – обговорення в ОБСЄ.
Державний секретар Ентоні Блінкен виключив можливість поступок у питанні територіальної цілісності України на переговорах із Росією. Він наголосив, що переговори ведуться не для того, аби піти на поступки перед загрозою вторгнення Росії в Україну через вісім років після того, як вона окупувала Крим.
Сьогодні, 10 січня, відбулася друга серія переговорів. Проходили перемовини за зачиненими дверима, тривалість їх склала майже вісім годин.
Після переговорів голова російської делегації заявив, що Росія по суті поставила перед Заходом ультиматум – не озброювати усіх членів НАТО, які увійшли до складу Альянсу за останні 25 років, тобто усі постсоціалістичні країни, фактично відмовившись від них.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News