Столтенберг заявив, що Росія скоро отримає письмові пропозиції НАТО щодо безпеки
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія скоро отримає від Альянсу письмові пропозиції щодо "гарантій безпеки"
За його словами, документ НАТО покаже готовність Альянсу до продовження переговорів з Росією щодо "гарантій безпеки".
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на заяву Столтенберга.
"Ми скоро направимо Росії наші пропозиції в письмовому вигляді. Вони знають про це", – наголосив він.
Генеральний секретар Альянсу додав, що обговорення з Росією буде стосуватися військової активності, розміщення ракет та інші запитання.
Водночас Столтенберг зауважив, що поки рано говорити про результати обговорення "гарантій безпеки" та чи вдасться НАТО домовитися з Росією про щось змістовне.
Як відомо, 15 грудня Росія оприлюднила свої пропозиції для НАТО щодо "гарантій безпеки" в Європі. Серед них є вимога відмовити Україні в перспективі вступу до Альянсу.
У відповідь Столтенберг заявив, що рішення щодо членства України в НАТО залишається актуальним і Альянс буде надалі підтримувати Україну на цьому шляху. Також він нагадав, що у Росії немає права вето на включення до складу Альянсу нових країн-членів.
Нагадаємо, дещо раніше голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що США та Європейський Союз не будуть вестися на політичні ігри Росії. За його словами, Кремль намагається розділити США та ЄС своїми політичними іграми та агресивною поведінкою.
Довідка: 9 січня у Женеві (Швейцарія) відбувся перший раунд переговорів США і Росії щодо "гарантій безпеки". 10 січня сторони мали двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності. Перемовини проходили за зачиненими дверима й тривали майже вісім годин
За результатами зустрічей і переговорів з Росією, які вже відбулись, державний секретар США Ентоні Блінкен виключив можливість поступок у питанні територіальної цілісності України. Він наголосив, що переговори ведуться не для того, аби піти на поступки перед загрозою вторгнення РФ в Україну через вісім років після того, як вона окупувала Крим.
Водночас голова російської делегації – заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков – заявив, що Росія фактично поставила перед Заходом ультиматум – НАТО має відмовитись від "матеріального освоєння" (озброєння) цілої низки країн. Йдеться про держави, які увійшли до складу Альянсу після 1997 року (за останні 25 років) – фактично, про всі постсоціалістичні країни. Втім, сам Рябков, коментуючи шанси втілення таких вимог РФ у реальність, зазначив, що це – малоймовірно.
Читайте також: Відповідь НАТО: Чому тепер Росії доведеться діяти, і чим це загрожує Україні
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua