Суд США заборонив Коломойському та Боголюбову продавати активи
Канцлерський суд штату Делавер (США) відхилив клопотання екс-власників "ПриватБанку" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова про припинення розгляду справи за позовом банку
- Новини Depo.ua
-
25 серпня 2021 12:29
Також їм заборонили продавати активи.
Коломойський та Боголюбов наполягали, що позов державного банку проти своїх колишніх власників має розглядатися в Україні, однак суд відмовив у задоволенні клопотання та продовжить розгляд, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу ПриватБанку.
"Також суд задовольнив клопотання ПриватБанку та виніс наказ про збереження активів (status quo order), яким наклав заборону на будь-які дії поза межами звичайної господарської діяльності з різноманітними активами відповідачів у США", — повідомили у банку.
Водночас Канцлерський суд призупинив провадження в окремій частині, допоки пов'язані судові процеси в Україні не будуть вирішені по суті.
У суді додали, що рішення є "гарантією надання позивачу належного забезпечення вимог на суму понад 600 млн доларів США, відшкодування яких він вимагає в рамках цього провадження".
Нагадаємо, 2 червня суд визнав законність націоналізації "ПриватБанку" – Господарський суд міста Києва закрив провадження у справі за позовом Олександра Дубілета, який оскаржував договори купівлі-продажу "ПриватБанку", внаслідок яких держава набула у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року.
Довідка: 21 грудня 2016 року "ПриватБанк" перейшов у державну власність у зв'язку з неплатоспроможністю. Держава отримала 100% в його капіталі і фінустанова була докапіталізована на суму 116,8 млрд гривень.
Наприкінці червня 2017 року Кабінет міністрів ухвалив рішення докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд грн на підставі пропозицій НБУ і висновку незалежного аудитора – компанії EY.
Відомо також, що уряд націоналізував "ПриватБанк" за пропозицією НБУ та колишніх акціонерів банку. Найбільшими з них на той момент були саме Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.
Водночас згодом стало відомо, що колишні власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною. Зараз сторони ведуть судові спори як в Україні, так і за кордоном.
Раніше ЗМІ писали, що щонайменше один із позовів буде розглядатися в Ізраїлі – у грудні 2019 року "ПриватБанк" ініціював судове провадження в Окружному суді Тель-Авіва проти колишніх власників банку.
Він стосується виведення з "ПриватБанку" щонайменше 600 млн доларів у період 2007-2011 років та розміщення їх на рахунку в банку "Дисконт".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News