Таліби призначили посланця в ООН та просять слово на Генасамблеї

Таліби призначили свого посланця в ООН та сподіваються, що він зможе виступити на Генасамблеї

Редактор стрічки новин
Таліби призначили посланця в ООН та прос…
Фото: Getty Images

Радикальний рух "Талібан" призначив Мохаммада Сохаїла Шахіна послом Афганістану при ООН. Таліби звернулися з проханням дати можливість йому виступити на сесії Генасамблеї.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Зазначається, що повідомлення про нове призначення, а також про прохання надати можливість виступити на Генасамблеї представникам "Талібану" генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш отримав у листі від міністра закордонних справ руху Аміра Хан Моттакі.

У листі також зазначено, що призначений попереднім урядом постпред Афганістану Гулам Ісакзай більше не представляє країну.

Пресс-екретар Гутерріша зазначив, що лист переданий у комітет з питань повноважень, однак він навряд чи збереться до понеділка, 27 вересня, коли завершується сесія Генасамблеї. Тому, як зазначає видання, навряд чи міністр закордонних справ "Талібану" виступить перед світовою організацією.

Також згідно з правилами Генасамблеї, доки комітет з питань повноважень не прийме рішення, Ісакзай залишиться на посаді. Його виступ запланований на останній день сесії, 27 вересня, але наразі невідомо, чи заперечать якісь країни його виступ після надісланого листа "Талібану".

Нагадаємо, 21 вересня у Нью-Йорку відкрилася 76 Генасамблея ООН

Довідка: Війна в Афганістані за участі США почалася з терактів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, за якими стояло терористичне угруповання "Аль-Каїда".

Тоді "Талібан" звинуватили в тому, що він надав терористам, зокрема їхньому лідерові Усамі бен Ладену, притулок на території Афганістану. Таліби це заперечували. Зрештою у жовтні 2001 року США розпочали операцію в країні. Бен Ладена там не знайшли, а тодішньому лідерові талібів муллі Омару вдалося втекти. Не зважаючи на це влада "Талібану" під натиском США була повалена.

Влітку 2021 року війська НАТО і США почали остаточне виведення військ з Афганістану. Цим скористався радикальний рух "Талібан", який посилив наступ на країну.

15 серпня бойовики "Талібану" заявили, що взяли під контроль всі території Афганістану. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку після того, як бойовики взяли президентський палац в облогу, а згодом залишив країну. 

Представники "Талібану" оголосили, що іноземні громадяни повинні виїхати з Кабула. Ті ж, хто вирішить залишитися в місті, зобов'язані будуть реєструватися у представників нових органів влади. В аеропорту Кабула відбулася масштабна програма евакуації людей. Військові різних країн, в тому числі і України, допомогли вибратися з Афганістану десяткам тисяч людей. 

30 серпня пізно ввечері США повністю завершили введення своїх військ з Афганістану, тим самим завершивши 20-річну місію американських військових у цій країні.

Читайте також: Вільна преса, права жінок та опоненти при владі: Чи дотримується Талібан своїх обіцянок

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme