У Єврокомісії заявили, що з Лукашенком переговори про долю мігрантів не вестимуть
Офіційний представник Європейської комісії Ерік Мамер заперечив будь-які переговори із де-факто президентом Білорусі Олександром Лукашенком
- Новини Depo.ua
-
18 листопада 2021 22:58
За словами Еріка Мамера, питання мігрантської кризи на білорусько-польському кордоні європейські структури вирішуватимуть без діалогу із білоруським диктатором.
Європейці будуть займатися лише допомогою мігрантам щодо повернення їх додому, передає Depo.ua із посиланням на Reuters.
"Ми проведемо технічні переговори з агентствами ООН, особливо з УВКБ ООН, МОМ та білоруськими колегами, щоб полегшити репатріацію людей, які перебувають на кордоні. Це основна тема переговорів, а також, звичайно, продовження спроб полегшити допомогу людям, які перебувають на кордоні", — пояснив Мамер.
Щодо ж переговорів в.о. канцлерки Німеччини Ангели Меркель із Лукашенком, то представник Єврокомісії заявив, що кожна з країн Євросоюзу може мати двосторонні контакти з будь-ким.
Нагадаємо, що у попередні дні де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко мав дві розмови із очільницею німецького уряду Ангелою Меркель.
Після другої розмови у Лукашенка заявили про налагодження контактів із ЄС.
Глава Польщі Анджей Дуда повідомив, що країна не буде визнавати домовленостей в.о. канцлера Німеччини Ангели Меркель із де-факто президентом Білорусі Олександром Лукашенком щодо міграційної кризи.
Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.
Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.
Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.
10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.
14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.
Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News