У Литві заявили, що поступки Росії лише посилять напругу в регіоні

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що поступки з боку Заходу для Росії лише посилять напругу навколо безпеки у регіоні

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
У Литві заявили, що поступки Росії лише…
Фото: Gabrielius Landsbergis / Twitter

За його словами, поступки Росії будуть стимулювати агресію з боку Москви.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Delfi.

"Через агресивну політику Росії ситуація у Східній Європі залишається напруженою: Росія продовжує дислокацію збройних сил біля кордонів з Україною, а також військовий конфлікт на Сході Україні, ігнорує міжнародне право, висуває нові вимоги до європейської спільноти через нібито існуючі для Росії загрози, хоча загроза безпеці в першу чергу походить від самої Росії", – наголосив Ландсбергіс.

Він зауважив, що світу потрібно нарешті вивчити уроки історії та припинити терпіти агресивну політику окремих країн. Водночас міністр зазначив на важливості зміцнення співпраці Євросоюзу та НАТО. Це має допомогти забезпечити ефективну оборонну політику та підсилити східний фланг Альянсу.

"Українці виграли битву за європейський напрямок ще у 2014 році – вони заплатили і все ще платять високу ціну за європейський вибір – тому ми не можемо перед ними зачинити двері", – заявив Ландсбергіс.

Нагадаємо, 9 січня у Женеві (Швейцарія) відбувся перший раунд переговорів США і Росії щодо "гарантій безпеки".

10 січня сторони мали двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності. Перемовини проходили за зачиненими дверима й тривали майже вісім годин.

За результатами зустрічей і переговорів з Росією, які вже відбулись, державний секретар США Ентоні Блінкен виключив можливість поступок у питанні територіальної цілісності України. Він наголосив, що переговори ведуться не для того, аби піти на поступки перед загрозою вторгнення РФ в Україну через вісім років після того, як вона окупувала Крим.

Водночас голова російської делегації – заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков – заявив, що Росія фактично поставила перед Заходом ультиматум – НАТО має відмовитись від "матеріального освоєння" (озброєння) цілої низки країн. Йдеться про держави, які увійшли до складу Альянсу після 1997 року (за останні 25 років) – фактично, про всі постсоціалістичні країни. Втім, сам Рябков, коментуючи шанси втілення таких вимог РФ у реальність, зазначив, що це – малоймовірно.

12 січня відбулось засідання Ради НАТО – Росія. Після нього заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко заявив, що якщо будуть виконані Мінські угоди, то не буде жодної загрози ні безпеці України, ні її територіальній цілісності.

Читайте також: Відповідь НАТО: Чому тепер Росії доведеться діяти, і чим це загрожує Україні

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme