У "Нафтогазі" розповіли, як завадити запуску "Північного потоку-2"
У НАК "Нафтогаз" переконані, що нині є достатньо інструментів, щоб зупинити "Північний потік-2". Тому Україна робитиме для цього усе можливе
- Новини Depo.ua
-
23 липня 2021 11:55
Як пише Depo.ua, про йдеться у повідомленні прес-служби Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", яка посилається на інформацію голови правління компанії Юрія Вітренка під час прес-конференції у Вашингтоні.
За словами Вітренка, щоб "Північний потік-2" запрацював, має бути сертифікований за європейськими правилами оператор. Потім європейські компанії бронюють потужності у цього оператора і можуть отримувати газ через газопровід. А якщо оператор газопроводу буде під санкціями, то європейські компанії не стануть бронювати потужності цього газопроводу і не будуть отримувати газ через нього.
Він наголосив, що останні переговори свідчать про значну підтримку позиції України серед американських сенаторів і конгресменів.
"Вони поділяють нашу заклопотаність щодо того, що цей проект є реальною загрозою для безпеки України. Вони поділяють нашу стурбованість щодо того, що цей проект несе корупцію в Європу, він розділяє Європу. І це, своєю чергою, також становить загрозу для всього світового порядку. Вони готові підтримувати нас, Україну, на нашому шляху боротьби проти цього проекту. Саме тому ми вважаємо цей візит дуже вдалим", – сказав Вітренко.
На його думку, спільна заява американської адміністрації та німецького уряду не розв'язує питання безпеки для України.
"Ми бачимо, що проблеми та виклики, що стоять перед Україною, насамперед у сфері безпеки, залишаються, принаймні поки, без відповіді. Тому ми продовжуємо пояснювати, що поки Росія, Путін використовує газ, як геополітичну зброю – до тих пір американські санкції без винятків повинні бути застосовані, зокрема, щодо "Північного потоку-2" і іншим ключовим учасникам цього проекту", – зазначив він.
Вітренко додав, що питання загроз, створюваних запуском "Північного потоку-2", буде обговорюватися в ході візиту президента Володимира Зеленського в США в кінці серпня.
"В українського президента буде прекрасна можливість пояснити його американському колезі загрози, які створює "Північний потік-2", – сказав він.
Про що йдеться у заяві Німеччини й США щодо підтримки України
21 липня посольство США в Україні оприлюднило спільну заяву США та Німеччини щодо підтримки України, Європейської енергетичної безпеки та спільних кліматичних цілей. У ній країни обіцяють не допустити використання Росією енергоносіїв як зброю проти України.
Німеччина обіцяє призначити Спеціального посланника для підтримки переговорів між Україною і Росією про продовження транзиту російського газу через територію України в Європу на термін до 10 років.
Також вона створить "Зелений фонд" для України, який заохочуватиме залучення іноземних інвестицій у розмірі до 1 мільярда доларів.
У МЗС України повідомили, що хотіли б бачити сильніші формулювання з боку США й Німеччини щодо безпеки України.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повинна отримати гарантії постачання газу на 10-15 років після запуску газогону "Північний потік - 2".
Відомо, що нещодавно лідер США Джо Байден вирішив не вводити санкції проти німецьких компаній, які будують російський газогін "Північний Потік -2".
Незадовго після цього у РФ заявили про те, що вже проклали першу нитку газогону в обхід України та готуються якнайшвидше наповнити її газом.
Читайте також: Поразка, але не кінець: Чому угода про "Північний потік-2" має стати для нас пігулкою від інфантильності
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News