У Німеччині пропонують відправити білоруських біженців в Україну
Найбільша фракція німецького Бундестагу пропонує залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні
Соціал-демократи хочуть, аби мігранти чекали в Україні розгляду їхньої заявки на притулок в ЄС.
Про це заявив експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід, передає Depo.ua з посиланням на DW.
"Так ми можемо дати чітко зрозуміти, що не кожен біженець автоматично потрапить у Євросоюз", – пояснив свою ідею Шмід.
Крім того, політик розкритикував поводження Польщі з мігрантами, які намагаються нелегально потрапити до країни з території Білорусі.
Зокрема, Шмід звернув увагу на заяви про незаконні "пушбеки" – витіснення біженців з країни назад до Білорусі без можливості подати заявку на притулок у ЄС. Він наголосив, що Польща зобов'язана дотримуватися міжнародних норм, серед яких вимога надавати нужденним базовий гуманітарний захист та право на розгляд заявки на притулок.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький не виключає, що нелегальні мігранти можуть спробувати пройти через територію України. За його словами, уряд Польщі вже зараз вживає відповідних заходів для зміцнення кордонів.
Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди.
Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу
Міністр закордонних справ Польщі Петро Вавжик назвав те, що відбувається, провокацією білоруської сторони. Він упевнений, що "влада Білорусі прагне ескалації, яка призведе до загибелі людей щонайменше на одній зі сторін".
Водночас міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив бойову готовність на кордоні з Білоруссю.
У військах територіальної оборони Польщі наголосили, що також підвищують рівень готовності для підтримки прикордонної служби країни.
Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.
Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.
Відомо також, що ЄС готує новий пакет санкцій проти Білорусі через міграційну кризу на кордоні з Польщею та Литвою. Схвалення санкцій може відбутися вже наступного тижня.
Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua