У Вірменії заявили про смерть військового на кордоні: Міноборони Азербайджану спростовує

Міністерство оборони Вірменії повідомило про перестрілку на кордоні з Азербайджаном та загибель свого військовослужбовця

Максим Карпенко

За даними відомства, сьогодні, 22 листопада Азербайджан відкрив вогонь зі стрілецької зброї по позиціях Вірменії неподалік сели Норабак.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Міноборони Вірменії.

"22 листопада близько 18:10 підрозділи Збройних сил Азербайджану відкрили вогонь із вогнепальної зброї різного калібру по вірменських позиціях на вірмено-азербайджанському кордоні, зокрема в селі Норабак Гегаркунікського району, в результаті чого загинув рядовий Міністерства оборони РА Сурен Юрік Сафарян (2002 р.н.), військовозобов’язаний військової частини", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перестрілка припинилася о 19:30.  У відомстві також висловили слова скорботи та підтримки членам сім'ї, родичам і колегам загиблого.

Своєю чергою, у прес-службі Міноборони Азербайджану спростували це повідомлення. У відомстві наголосили, що не відкривали вогонь по вірменських позиціях.

Нагадаємо, що 15 листопада Вірменія звинуватила Азербайджан у спробі захопити чотири опорні пункти неподалік Лачинського району у Нагірному Карабасі. За даними Вірменії, військовослужбовці Азербайджану з бронетехнікою намагалися захопити пункти, але після перемовин відступили.

За даними російських ЗМІ, Вірменія збирається попросити президента Росії Володимира Путіна ввести війська для захисту дружньої країни згідно із міжнародними договорами, підписаними обома державами.

16 листопада, президент Азербайджану Ільхам Алієв розповів про поранених азербайджанських прикордонників, звинувативши у ескалації конфлікту Вірменію.

Вірменія ж своєю чергою повідомила про 15 загиблих на кордоні.

Довідка: 27 вересня 2020 року на кордоні Азербайджану та Вірменії знову загострився конфлікт – у Нагірному Карабасі поновились бої.

Уже 9 листопада 2020 року прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв, за посередництва президента Росії Володимира Путіна, підписали мирну угоду, яка фактично означає капітуляцію Вірменії та введення у регіон російських "миротворців".

13 листопада 2020 року Вірменія почала виводити свої війська з Нагірного Карабаху, де вони перебували з початку 1990-х років, а наступного дня до Нагірного Карабаху, згідно з угодою про перемир'я між Вірменією та Азербайджаном, прибули російські "миротворці" з технікою.

Ще раніше, у період із 1988 року по 12 травня 1994 року між Азербайджаном та Вірменією тривала війна на етнічному підґрунті за контроль над Нагірним Карабахом. Однак, військові сутички між країнами не припинилися й після підписання мирного договору.

Читайте також: Рік після війни у Карабаху: Чи вдасться Азербайджану і Вірменії утримати мир

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua