Загострення у Нагірному Карабасі: Вірменія звинувачує Азербайджан у спробі вторгнення
Вірменія звинуватила Азербайджан у спробі захопити чотири опорні пункти неподалік Лачинського району
- Новини Depo.ua
-
15 листопада 2021 22:19
За даними Вірменії, військовослужбовці Азербайджану з бронетехнікою намагалися захопити пункти, але після перемовин відступили.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на News.am.
Зазначається, що прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян зібрав засідання Радбезу та ухвалив відставку глави Міноборони Аршака Карапетяна. На його місце призначили Сурена Папікяна.
Таке рішення Пашинян аргументував тим, що від 14 листопада на кордоні двох країн відбуваються сутички.
Своєю чергою у прес-службі Міноборони Азербайджану наголосили, що військові не вдиралися на територію Вірменії та діяли виключно на своїй території. При цьому, сутички називають відповіддю на стягування військ Вірменії до кордону.
Станом на зараз точних даних про ймовірні втрати та поранених з обох боків немає.
Нагадаємо, Вірменія 14 жовтня висунула Азербайджану звинувачення в серйозних порушеннях прав людини у Міжнародному суді ООН в Гаазі. Єреван просив суд запровадити термінові тимчасові заходи, щоб запобігти порушенню Азербайджаном міжнародної конвенції про запобігання етнічній дискримінації.
Справа випливає з минулорічної війни за спірний регіон Нагірного Карабаху, в результаті якої загинуло понад 6 600 людей. Справи обох держав, які стверджують про порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, ймовірно, триватимуть роками, перш ніж суд ухвалить рішення.
Довідка: 27 вересня 2020 року на кордоні Азербайджану та Вірменії знову загострився конфлікт – у Нагірному Карабасі поновились бої.
Уже 9 листопада 2020 року прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв, за посередництва президента Росії Володимира Путіна, підписали мирну угоду, яка фактично означає капітуляцію Вірменії та введення у регіон російських "миротворців".
13 листопада 2020 року Вірменія почала виводити свої війська з Нагірного Карабаху, де вони перебували з початку 1990-х років, а наступного дня до Нагірного Карабаху, згідно з угодою про перемир'я між Вірменією та Азербайджаном, прибули російські "миротворці" з технікою.
Як відомо, у період із 1988 року по 12 травня 1994 року між Азербайджаном та Вірменією тривала війна на етнічному підґрунті за контроль над Нагірним Карабахом. Однак, військові сутички між країнами не припинилися й після підписання мирного договору.
Читайте також: Рік після війни у Карабаху: Чи вдасться Азербайджану і Вірменії утримати мир
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News