Україна запропонувала країнам ЄС свої сховища для зберігання газу

"Укртрансгаз" готовий запропонувати країнам Європейського Союзу використовувати українські газосховища для зберігання страхового запасу газу

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Україна запропонувала країнам ЄС свої сх…
Фото: ЕРА

Загальний обсяг мережі українських підземних газосховищ сягає 31 мільярд кубометрів та є найбільшим серед країн Європи.

Такі послуги вирішили запропонувати на тлі критичної ситуації на енергетичному ринку Європи, повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу "Укртрансгазу".

Зазначається, що в ЄС повернулися до питання страхових запасів газу саме через загрози енергетичній безпеці. Європейська комісія вже розпочала вивчення цієї теми та пошук потенційних майданчиків для довгострокового зберігання обсягів страхового газу.

"Україна має що запропонувати своїм європейським партнерам. Безперечно, для цього необхідно включити українські ПСГ до переліку майданчиків, де такий страховий запас може зберігатися, та налагодити інфраструктуру для безперешкодного транспортування газу між європейськими країнами, зокрема між Україною, Польщею та Угорщиною", – сказав Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора "Укртрансгазу".

Уточнюється, що оператор газосховищ щороку використовує близько 60% потужностей ПСГ для задоволення потреб внутрішніх споживачів України, у такий спосіб залишаючи близько 40% для зберігання газу компаній-нерезидентів. Ці потужності можуть бути використані, зокрема, і для зберігання страхових запасів газу країн ЄС.

Зауважимо, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна почала відкачувати із підземних сховищ газ, який має бути транспортований до Європи. Крім того, Путін каже, що в Україні є ідея націоналізувати цей газ. 

Нагадаємо, раніше у Путіна заявили, що Україна, аби зберегти транзит російського газу, має пропонувати конкурентоспроможні комерційні пропозиції і сама повинна домовлятися з країнами Європи про прокачування газу своєю ГТС.

Додамо, раніше повідомлялося, що Україна розраховує укласти новий контракт із "Газпромом" до 2024 року.  На думку генерального директора компанії "Оператор ГТС України" Сергія Макогона, контракт на транзит газу має бути підписаний негайно.

Довідка: Звинувачення Росією України у несанкціонованому відборі газу із транзитної труби для власних потреб – не нова стратегія Кремля. Ще за часів президентів Леоніда Кравчука та Леоніда Кучми Кремль звинувачував Україну в крадіжці російського газу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme