UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна направила запит на проведення консультацій за Будапештським меморандумом

Україна звернулася до гарантів Будапештського меморандуму з запитом щодо негайних консультацій для зниження напруги та гарантування безпеки України

Редактор стрічки новин
Україна направила запит на проведення ко…
Фото: Прес-служба МЗС

Від результатів цих консультацій з гарантами Будапештського меморандуму залежатимуть подальші дії України щодо забезпечення власної безпеки відповідно до її національних інтересів в умовах протидії російській агресії.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС України, передає Depo.ua.

"21 лютого 2022 року на виконання доручення президента України Володимира Зеленського та відповідно до ст. 6 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештського меморандуму) від 5 грудня 1994 року Міністерство закордонних справ України надіслало офіційні запити з вимогою щодо проведення негайних консультацій високого рівня між Україною та країнами-учасницями Будапештського меморандуму та гарантами безпеки України щодо невідкладних дій зі зниження напруги та гарантування безпеки України", – зазначається у повідомленні.

У запиті на проведення консультацій йдеться про триваюче порушення РФ її зобов’язань за Будапештським меморандумом, зокрема:

  • порушення зобов’язання "утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об'єднаних Націй" (пункт 2 Меморандуму);

  • порушення зобов’язання "домагатися негайних дій з боку Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй з метою надання допомоги Україні як державі-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, що не володіє ядерною зброєю, в разі, якщо Україна стане жертвою акту агресії або об'єктом погрози агресією з використанням ядерної зброї" (пункт 4 Меморандуму).

"В залежності від факту проведення цих консультацій та їх результатів, Україна визначатиметься щодо подальших заходів із забезпечення власної безпеки відповідно до її національних інтересів в умовах протидії російській агресії, норм міжнародного права та національного законодавства", – наголосили в МЗС.

Нагадаємо, 19 лютого на Мюнхенській безпековій конференції президент України Володимир Зеленський заявив про ініціювання проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму. У своїй промові він пригрозив виходом України з Будапештського меморандуму, якщо держави підписанти й далі не будуть реагувати на збройну агресію РФ щодо нашої країни. 

Довідка: Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї – це міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, Росією, Великою Британією та США про гарантії Україні у зв'язку з набуттям нею неядерного статусу. Того ж дня Україна приєдналась до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Читайте також: Зеленський сварить Захід, українці - у захваті: Що може статися далі

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme