Українська делегація проведе важливі переговори у Німеччині щодо загроз "Північного потоку-2"

Сьогодні, 12 липня, українська делегація проведе у німецькій столиці Берліні переговори з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель і міністром економіки країни Петером Альтмаєром

Редактор стрічки новин
Українська делегація проведе важливі пер…
Фото: ЕРА

Про це повідомив голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

За його словами, основною темою переговорів буде протидія будівництву російського газопроводу "Північний потік-2".

"Українська сторона порушуватиме питання "Північного потоку-2" і вчергове буде намагатися переконати німецьких партнерів, що цей геополітичний проект Кремля несе загрози не тільки Україні, але і Європі", - зазначив Вітренко.

Він також додав, що як керівник "Нафтогазу" буде підтримувати українську делегацію в переговорах галузевою експертизою".

Вітренко про переговори у Берліні 12 липня 2021 - допис у ФБ

Нагадаємо, раніше очільник Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг повідомив, що будівництво "Північного потоку-2" завершать уже до кінця серпня поточного року

11 липня розпочався дводенний візит президента України Володимира Зеленського до Німеччини. У рамках візиту Зеленський планує зустрітися з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, головою Християнсько-демократичного союзу та іншими політиками та урядовцями.

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).

Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Читайте також: "Північний потік-2" на старті: Що врятує Україну

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme