Українці почали віддавати нерозмитнені євробляхи на потреби держави
В Україні 11 листопада завершився 180-денний термін пільгового розмитнення автомобілів на європейській реєстрації, тому, щоб не потрапити на штрафи, власники нерозмитнених автівок почали відмовлятися від подібних машин на користь держави
- Новини Depo.ua
-
29 листопада 2021 10:52
Так, у п'ятницю, 26 листопада, чоловік, який не встиг свій вантажний автомобіль на єврономерах розмитнити за пільговим тарифом, вперше в Україні віддав його розпорядження держави.
Як повідомили у "АвтоЄвроСила", цей вантажний автомобіль не підпадав під "пільгове" розмитнення, але від штрафів це не звільняє. Відтепер автомобіль передадуть на благодійність – до однієї з військових частин для перевезення курсантів, пише Depo.ua.
Відомо, що мінімальний штраф за нерозмитнене авто в Україні – 8 500 гривень. У разі істотного перевищення термінів транзиту або тимчасового ввезення авто на єврономерах сума може зрости до 170 тисяч гривень, також можлива конфіскація автівки. Юристи радять у такій ситуації подавати заяву про викрадення або відмовлятись від авто на користь держави.
Зазначимо, що учасники АТО/ООС ще мають змогу скористатися пільговим розмитненням авто до середини лютого 2022 року.
Нагадаємо, що у період від 15 червня до 10 листопада 2021 року українці встигли оформити понад 85 тисяч автівок. До Держбюджету за цей час надійшло майже 3 мільярди гривень. Найбільше звернень із запитом на розмитнення та оподаткування припав на останню декаду 180-денного періоду.
Раніше повідомлялося, що в уряді хочуть направити гроші від розмитнення євроблях на COVID-боротьбу. Водночас в партії "Слуга народу" взагалі пропонують українцям відмовитися від придбання "євроблях".
Читайте також: Що робити тим, хто не встиг розмитнити євробляху
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News