В Україні можуть заборонити оформляти співробітників ФОПами: Що пропонують в Раді
Народний депутат від "Слуги народу" та голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував обмежити можливості компаній щодо оформлення співробітників фізичними особами-підприємцями (ФОПами)
При цьому, за словами Гетманцева, податкове навантаження на "білу" зарплату в державі можуть знизити.
Про це він заявив в інтерв'ю, передає Depo.ua із посиланням на "Обозреватель".
Гетманцев пропонує, зокрема, "звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юридичними особами для надання послуг".
"Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати й оформляє своїх співробітників як "зарплатних ФОПів". Це все – реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, однак змушуємо платити всіх", – пояснив нардеп.
На його думку, таке обмеження має запобігти ухиленню від сплати податків із зарплат українців.
Нині коли працівника оформляють в штат, з нього треба платити 22% ЄСВ і 19,5% ПДФО, тоді як з ФОПів – тільки 5% із зарплати.
Водночас Гетманцев пропонує:
-
знизити ефективну ставку оподаткування;
-
розширити можливості для декларування;
-
ввести сімейне декларування;
-
ввести за польською моделлю податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн грн.
-
обмежити можливість працевлаштування в компанії "зарплатних ФОПів".
"Ми зробили все на рівні законодавства для детінізації. Зараз м'яч на боці органів виконавчої влади", – уточнив нардеп.
Нагадаємо, згідно з Податковим кодексом України з 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, зобов'язані застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.
Санкції за порушення використання касових апаратів передбачають штраф у розмірі 100% вартості проданих з порушенням товарів, а за наступні – вже 150% вартості товару.
Повідомлялося також, що з 8 січня в Україні почали діяти правила, які зобов'язують роботодавців не вказувати у вакансіях певні дані про кандидата на посаду. Штраф загрожує тим роботодавцям, які під час пошуку співробітника вказуватимуть бажану стать людини, а також вік, національність чи віросповідання.
У випадку виявлення порушення – скаргу можна подати до Державної служби праці України.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua