В Україні розробляють 25 новітніх зразків зброї та техніки

Майже 60% коштів державного оборонного замовлення спрямовується на закупівлю зразків озброєння та військової техніки, 5% – на розробку новітніх зразків, яких зараз налічується 25
 

Журналіст відділу новин
В Україні розробляють 25 новітніх зразкі…
Фото: Укроборонпром

Про це на брифінгу повідомив т.в.о. директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони Владислав Шостак, інформує Depo.ua.

"Обсяг фінансування Державного оборонного замовлення передбачає виділення 22,5 млрд грн. 5% цієї суми – на виконання дослідно-конструкторських робіт. Основна сума коштів – це 59% у 2021 році – буде витрачена на закупівлю зразків озброєння та військової техніки, які виробляються вже серійно в Україні, і деякі ми закуповуємо за кордоном. І 27% коштів виділяється на проведення модернізації зразків озброєння і також капітального ремонту. 9% коштів направлені на забезпечення живучості арсеналів баз і складів, будівництва відповідних об'єктів для зберігання боєприпасів", – сказав Шостак.

Він уточнив, що створення новітніх зразків озброєння, на кшталт ракетних комплексів "Вільха" і "Нептун", САУ "Богдана", тривають протягом кількох років. В Україні зараз проходить 25 таких дослідно-конструкторських робіт.

"Таких розробок у нас налічується 25. Вони не виконуються протягом одного бюджетного року, вони тривають декілька років, тому що мають певну етапність: починається з етапу технічного проектування, розробки конструкторської документації, наступний етап – виготовлення дослідного зразка і проведення випробувань. Тобто це триває декілька років", – пояснив представник Міноборони.

За його словами, у процесі створення нових зразків у кооперації задіяні різні підприємства оборонно-промислового комплексу.

Також Шостак запевнив, що зривів виконання ДОЗ з боку Міністерства оборони у 2021 році не буде.

Нагадаємо, 20 червня через зміни у законодавстві щодо оборонних закупівель на невизначений термін були заблоковані всі закупівлі військових частин Збройних сил України на суму понад 200 тисяч гривень.

Читайте також: Від ракет до літаків: П'ять новинок озброєння, які чекає українська армія у 2021 році

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme