В Україні розширять список продуктів, ціни на які регулює держава
Кабмін хоче включити пшеничний хліб до переліку товарів, що мають істотну соціальну значимість, і поширити на нього обмеження націнки в роздрібній торгівлі до 10%
- Новини Depo.ua
-
19 січня 2022 13:58
Постанову збирались ухвалити сьогодні, 19 січня, однак її відклали на тиждень. Згідно з документом про державне регулювання цін на продукти, виробники пшеничного хлібу зможуть купувати газ на біржі, який приватні виробники зобов'язані продавати за собівартістю плюс 25%.
Про це повідомляє Depo.ua.
У пояснювальній записці до проекту вказується, що починаючи з 2021 року, на внутрішньому ринку спостерігалася тенденція до зростання споживчих цін на харчові продукти.
Зокрема, за даними Держстату, середня споживча ціна на хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку зросла на 23,8% (+6,4 грн), на хліб пшеничний з борошна 1 ґатунку – на 22,9% (+4,9 грн) (грудень 2021 року до грудня 2020 року).
"Крім того, за цей період ціна на природний газ для промислових споживачів зросла майже у 6 разів. Така ситуація зберігається й у поточному році", – вказується у проекті постанови.
У ціні на хліб питома вага вартості газу у січні 2022 року склала 20%. Варто додати, що у січні 2021 року вона становила лише 2%.
"Враховуючи викладене, на період карантину потребує державного регулювання ціноутворення у сфері роздрібної торгівлі на хліб пшеничний з метою унеможливлення зловживання суб’єктами господарювання своїм становищем та доступності для населення цієї продукції, а також можливості виробникам цього хліба закуповувати газ на пільгових умовах", – вказується у документі.
Нагадаємо, 12 січня уряд ухвалив рішення про запровадження державного регулювання цін на низку популярних продуктів. Тепер граничний рівень надбавки на ці розповсюджені товари не повинен перевищувати 10% під час дії карантину.
В об'єднанні підприємств хлібопекарної промисловості "Укрхлібпром" заявили, що Україна купуватиме борошно у Туреччини для випікання хліба. Це також вплине на зростання вартості хліба та знищення його якості.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News