В Україну не пустили літак підсанкційного нардепа Козака, – ЗМІ

СБУ та Украерорух не пустили в повітряний простір України бізнес-джет нардепа, якого підозрюють у державній зраді і до якого застосували санкції РНБО

Журналіст стрічки новин
В Україну не пустили літак підсанкційног…
Фото: СБУ

Зловмисники хотіли вивести один з п'яти підсанкційних літаків. Для цього вони перереєстрували бортовий номер Т7BRG на T7GIV.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу СБУ.

З новим номером джет 10 листопада хотів пролетіти над Україною – він прямував до Росії з однієї з країн Євросоюзу.

За даними ЗМІ, літак належить нардепу від ОПЗЖ Тарасу Козаку. Однак, в Україні є ще один підсанкційний нардеп, якого звинувачують у державній зраді – його однопартієць Віктор Медведчук.

Як відомо, ще на початку 2021 року за поданням СБУ РНБО запровадила санкції до оператора повітряних суден JET4U та компаній-власників бізнес-джетів, якими одіозні українські політики літали до Росії.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, пов'язаних із Віктором Медведчуком – "112 Україна", NewsOne та ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром.

19 лютого РНБО ухвалила рішення накласти санкції щодо 19 юридичних і 9 фізичних осіб. У переліку фізичних осіб фігурують Оксана Марченко (громадянка України, дружина Віктора Медведчука) і Віктор Медведчук (громадянин України). Санкції запроваджуються на три роки на все майно, яке є у власності згаданих осіб. Підстава: кримінальне провадження СБУ за ч. 5 ст. 258 "Фінансування тероризму".

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 19 лютого 2021 року про санкції щодо нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та інших фізичних та юридичних осіб.

 11 березня СБУ спільно з фіскальною службою блокували роботу компанії "Глуско Україна", що управляє однією з найбільших мереж автозаправних станцій, що належать Proton Energy Group S.A.

14 червня стало відомо, що Державна фіскальна служба (ДФС) наклала арешт на корпоративні права групи компаній, що завозили нафтопродукти з Росії. Йшлося саме про мережу АЗС Glusco. 

ТОВ "Глуско Україна" є дочірньою компанією швейцарської Glusco Energy SA, яка входить до групи Proton Energy Group S.A. Роздрібна мережа в Україні нараховує 110 автозаправних комплексів та 89 пунктів заправки газом в 13 областях України. Раніше автозаправки працювали під брендами "Роснафти" – ТНК та "Золотий гепард".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme