"Викликає щонайменше подив": Українські авіабудівники відреагували на меморандум з Airbus

Профспілка працівників авіабудування та машинобудування України відреагувала на підписання Міністерством інфраструктури меморандуму про співпрацю з Airbus

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
"Викликає щонайменше подив": Українські…
Ан-74Т. Фото: ДП "Антонов"

Згідно з заявою, рішення про співпрацю України з Airbus викликає подив, адже ДП "Антонов" раніше забезпечував національного перевізника літаками.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу профспілки.

Зазначається, що угода передбачає лізинг або купівлю 22 літаків виробництва Airbus. Саме це викликає занепокоєння в українських авіабудівників.

"Все це викликає щонайменше подив, адже цілком логічно аби національного авіаперевізника літаками забезпечував національний розробник і виробник літаків – ДП "Антонов". Тим паче, що історія співпраці з Airbus змушує замислитися над тим, щоб не повторити помилки минулого. Важко уявити собі, щоб американська державна авіакомпанія купувала літаки Airbus, залишаючи без роботи вітчизняну Boeing чи навпаки французька державна авіакомпанія купувала літаки Boeing замість Airbus", – йдеться у повідомленні.

При цьому, в профспілці закликають не "вигадувати велосипед" та підтримувати власного виробника, як це роблять в інших розвинутих країнах.

Українські авіабудівники відреагували на меморандум з Airbus

Нагадаємо, дещо раніше президент Володимир Зеленський оголосив про початок створення державного авіаперевізника. Національний авіаперевізник матиме назву Ukrainian national airlines (UNA, Українські національні авіалінії).

Довідка: Зеленський 22 квітня 2020 року заявив, що ініціює створення державної авіакомпанії. Президент хотів, щоб флот національної авіакомпанії був сформований з літаків виробництва держпідприємства "Антонов".

Зеленський заявляв, що таким чином держава не тільки створить національну авіакомпанію, а й забезпечить замовленнями державний авіаконцерн "Антонов", створивши додаткові робочі місця. Передбачалося, що українська компанія буде володіти власним авіапарком і виявиться на рівні надання послуг Turkish Airlines або "Сінгапурських Авіаліній".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme