За два тижні в Україні може розпочатися новий спалах коронавірусу: Які регіони під загрозою

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький оприлюднив невтішний прогноз щодо нової хвилі епідемії COVID-19

Журналіст відділу новин
За два тижні в Україні може розпочатися…
Фото: Олександр Хоменко / Depo.ua

За даними Київської школи економіки (КШЕ), на які спирається Радуцький, спалах може розпочатися уже за два тижні. "Нещодавно ВООЗ прогнозувала нову хвилю коронавірусу в Україні на кінець серпня – початок вересня. Прогнози майже збігаються", – додав нардеп.

У зоні ризику, згідно з прогнозом КШЕ, перебувають наступні області: Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Одеська та Хмельницька.

Головною причиною майбутнього спалаху Михайло Радуцький назвав розповсюдження штаму "Дельта", передає Depo.ua із посиланням на Facebook-сторінку нардепа.

"Дельта" має інші симптоми - лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить, також фіксують випадки порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин і утворення гангрен", – пояснив Радуцький.

Нагадаємо, що за минулу добу в Україні зафіксували 1 052 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Крім того, попри те, що в Україні всі області перебувають у "зеленій" зоні карантину, чотири регіони не відповідають одному з епідеміологічних показників.

Чим і для кого небезпечний штам коронавірусу "Дельта"

Як раніше розповідали українцям у МОЗ, штам "Дельта" є більш заразним ніж інші. Також під час захворювання ним проявляються сильніші симптоми. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить – поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені. Фіксуються й серйозніші симптоми, включно з порушенням слуху, шлунково-кишковими проблемами та утворенням згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени.  

Відповідно до дослідження, проведеного вченими з Китаю, концентрація вірусу в крові зараженої людини від штаму "Дельта" у 1000 разів більша ніж було в інфікованих диким штамом. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус в зовнішнє середовище, що сприяє поширенню вірусу на інших людей. 

Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом "Дельта" набагато вища, якщо людина не вакциновані. Якщо все ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі.

Нагадаємо, що раніше штам коронавірусу "Дельта" фіксували на Львівщині, Хмельниччині та у Києві. А ось у Миколаєві виявили штам "Дельта", завезений з Росії та Туреччини. 

Читайте також: У США штам "Дельта" порівняли з вітрянкою: Несподівані результати дослідження

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme