За скільки українці готові продати голос на виборах, – опитування

Більше половини українців заявили, що будь-яка пропозиція грошей буде неприйнятною при мотивуванні виборців продати свій голос
 

Журналіст відділу новин
За скільки українці готові продати голос…
Фото: Depo.ua

Однак ті респонденти, які вважають сам продаж голосу на виборах реалістичним, називають порівняно невеликі суми, які можуть мотивувати людей продати свій голос.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на опитування фонду "Демократичні ініціативи" та КМІС.

За даними опитування, 12% респондентів назвали суму, яка менша 500 грн, ще 6% – від 500 до 1000 грн. Лише 3,4% респондентів сказали про суми від 1000 до 2000 грн, а 1,3% – про суми від 2000 до 5000 грн. Ще 3,5% сказали, що така сума має становити понад 5000 грн.

українці готові продати голос на виборах

При цьому більше 11% опитаних стикались зі спробами підкупу на виборах. Дещо частіше про такі спроби заявили виборці з неповною середньою освітою (14%).

українці готові продати голос на виборах

Дві третини 64,5% респондентів заявили, що не готові "продати" свій голос за жодних обставин. Серед тих респондентів, які все-таки потенційно готові "продати" свій голос, найпопулярнішою опцією є варіант "проголосувати за того кандидата/партію, які і так подобаються, але водночас і отримати за це гроші" – 25%.

Ще 18% кажуть, що це все залежить від конкретних обставин, а 13% – коли будуть впевнені, що це не призведе до проблем чи негативних наслідків для них особисто. Ще 8,5% погодяться у разі, коли у них попросять про це люди, яким вони довіряють, а 6,3% – коли їм запропонують справедливий розмір винагороди.

українці готові продати голос на виборах

Дослідження проведено фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 22 жовтня по 12 листопада 2021 року по всій Україні за виключенням окупованих Росією територій. Опитування проведено на замовлення громадянської мережі "ОПОРА". Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,4%.

Нагадаємо, 31 жовтня на проміжних виборах люди обирали народного депутата у 197 виборчому окрузі було використано сітку з підупу виборців.

Читайте також: Вибори на Черкащині: Скандали за участі "слуг народу" і низька явка виборців (ФОТО, ВІДЕО)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme