Зеленський пообіцяв Шольцу дискусію щодо законів про Донбас
Україна надасть своїм міжнародним партнерам проекти законів про особливий статус та місцеві вибори на Донбасі для дискусії
- Новини Depo.ua
-
14 лютого 2022 16:35
Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час офіційного візиту в Україну.
Шольц повідомив це під час спільного брифінгу з українським президентом Володимиром Зеленським за результатами зустрічі, передає Depo.ua.
"Президент запевнив мене в тому, що Україна надасть проекти законів про особливий статус та місцеві вибори для дискусії", – сказав Шольц.
Він додав, що важливе значення у вирішенні ситуації мають переговори в нормандському форматі. Також канцлер вкотре висловив занепокоєння щодо російських військових активностей на кордоні з Україною, які він назвав безпідставними.
Нагадаємо, нещодавно міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що Україна зможе провести місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу лише після врегулювання питань безпеки.
27 січня російський представник у нормандському форматі на рівні радників Дмитро Козак заявив, що зустріч лідерів України, Росії, Франції та Німеччини можлива тільки після вирішення питання з особливим статусом Донбасу.
Довідка: Верховна Рада ухвалила закон про особливий статус Донбасу у вересні 2014 року. 18 жовтня 2014 року він набув чинності терміном на три роки. З 2017 року термін дії закону щорічно продовжується. Через невиконання російською стороною умов пункту 4 статті 10 Закону, особливий порядок місцевого самоврядування так і не був запроваджений.
Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності лише "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині щодо виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".
Стаття 10 цього закону (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується винятково органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У цій статті також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі. Вони передбачають виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантію вільного волевиявлення, спостереження за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму та свободи агітації.
В Україні закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" було сприйнято неоднозначно. Найбільше обурення викликали пункти законопроекту, що передбачають "недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб — учасників подій на території Донецької, Луганської областей" (ст.3), а також легалізацію "загонів народної міліції" на цих територіях (ст.9)
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News