Зеленський пояснив, чому вирішив провести референдум щодо нейтралітету у НАТО, а не змінити Конституцію

Президент України Володимир Зеленський пояснив, чому вирішив провести референдум щодо нейтрального статусу нашої країни у НАТО, а не внести відповідні зміни до Конституції

Журналіст стрічки новин
Зеленський пояснив, чому вирішив провест…
Фото: Сайт Офісу президента

За його словами, відповідні зміни до Конституції зайняли б мінімум рік, а референдум – крок швидший.

Про це глава держави повідомив в інтерв'ю російським ЗМІ, пише Depo.ua.

"Обов'язково має бути референдум в Україні (про нейтральний статус у разі отримання гарантій безпеки, – ред.). Чому? Тому що ми маємо закон про референдуми. Гарантії безпеки передбачають нейтральний статус, а це конституційні зміни… Це дві сесії (парламенту, – ред.). По-іншому Конституцію не можна змінити. Дві сесії – це рік. Уявляєте, наскільки це може бути довго?" – зауважив він.

За словами Зеленського, російській стороні потрібні гарантії нейтралітету нашої країни у НАТО, а референдум — це воля народу, бо тільки громадяни можуть ухвалити рішення, що буде такий статус і гаранти.

"Референдум відбудеться протягом кількох місяців, а зміни до Конституції відбуватимуться щонайменше рік, згідно з нашим чинним законодавством. Мінімум рік", – сказав він і додав: українські біженці в інших країнах також зможуть проголосувати на референдумі.

Президент наголосив, що Україна готова пройти на нейтралітет та без'ядерний статус України.

"Ми готові на нього йти. Це найголовніший пункт. Це був перший важливий пункт для Росії, наскільки я пам'ятаю. І наскільки мені пригадується, вони через це розпочали війну", – зауважив український лідер.

Однак він наголосив, що важливо, "щоб це не був ще один папірець а-ля Будапештський меморандум".

"Тому нас цікавить, щоб цей папір перетворився на серйозну угоду, яка буде підписана там, де пункти гарантій безпеки, усіма гарантами цієї безпеки. Він обов'язково має бути ратифікований парламентами країн-гарантів, це два. І обов'язково має бути референдум в Україні", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, що 21 березня Зеленський заявив, що остаточно формат компромісів щодо гарантій безпеки та тимчасово окупованих територій на переговорах між Україною та Росією може бути винесений на всеукраїнський референдум.

Згідно з українським законодавством, в умовах воєнного стану заборонено проведення всеукраїнських та місцевих референдумів. Раніше Зеленський підписав закон про продовження дії воєнного стану до 26 квітня 2022 року.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков визнав, що Україна має право проводити референдуми, але наголосив, що умови миру з РФ обговорюють делегації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme