UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Зеленський сказав, чи вплине посилення кордону України на поїздки білорусів

Президент Володимир Зеленський повідомив, що посилення кордону України на тлі міграційної кризи не вплине на поїздки громадян Білорусі

Журналіст відділу новин
Зеленський сказав, чи вплине посилення к…
Фото: Прес-служба Держприкордонкомітету Білорусі

За його словами, Україна справді посилює охорону державного кордону з Білоруссю.

Про це Зеленський заявив під час свого відеозвернення, передає Depo.ua.

Він пояснив, що посилення кордону є профілактичним заходом у боротьбі з міграційним викликом та відповідними загрозами.

Зеленський нагадав, що у середу, 10 листопада, відбулось засідання РНБО.

"Першим питанням було посилення нашого державного кордону через ситуацію у Білорусі. Хочу зауважити – це жодним чином не вплине на перетин нашого кордону громадянами Білорусі. Йдеться лише про міграційні виклики та загрози. Наша держава готова до їх вирішення та подолання", – наголосив президент.

Що відомо про ситуацію на білоруському кордоні

8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. 

Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу

Міністр закордонних справ Польщі Петро Вавжик назвав те, що відбувається, провокацією білоруської сторони. Він упевнений, що "влада Білорусі прагне ескалації, яка призведе до загибелі людей щонайменше на одній зі сторін".

Водночас міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив бойову готовність на кордоні з Білоруссю.

У військах територіальної оборони Польщі наголосили, що також підвищують рівень готовності для підтримки прикордонної служби країни.

Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.

Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.

Повідомлялося також, що Білорусь погрожує Польщі спільною з Росією відповіддю на війська НАТО на кордоні.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький не виключає, що нелегальні мігранти можуть спробувати пройти через територію України. За його словами, уряд Польщі вже зараз вживає відповідних заходів для зміцнення кордонів.

Україна також посилює захист державного кордону на тлі міграційної кризи, в якій звинувачують де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Відомо, що ЄС готує новий пакет санкцій проти Білорусі через міграційну кризу на кордоні з Польщею та Литвою. Схвалення санкцій може відбутися вже наступного тижня.

Читайте також: Єгері і тероборона: Як Україна захищатиметься від мігрантів Лукашенка

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme