Арешт або мільярд застави: Медведчуку вручили клопотання

Народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ренат Кузьмін повідомив, що його підсанкційному колезі Віктору Медведчуку, якого підозрюють у державній зраді, вручили клопотання про арешт або заставу в 1 млрд грн

Журналіст відділу новин
Арешт або мільярд застави: Медведчуку вр…
Фото: Facebook Рената Кузьміна

Клопотання про застосування запобіжного заходу Медведчуку вручили буквально нещодавно.

Про це Кузьмін написав у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Медведчуку щойно вручили клопотання про арешт або заставу в один мільярд гривень. Це при тому, що Медведчук вже перебуває під домашнім арештом, його не порушує і за законом суд просто не може змінити йому запобіжний захід на більш тяжкий", – наголосив нардеп.

Він наголосив, що "для цієї влади, як видно, не існує ані закону, ані логіки, ані здорового глузду".

"Працюють на публіку, як клоуни в цирку. Звідси і сума застави в мільярд. Мільярд! Власне, чому мільярд, а не трильйон, наприклад, або квінтильйон? І все це при тому, що спочатку ця садистська влада рішенням РНБО наклала на Медведчука санкції та заборонила йому здійснювати будь-які фінансові операції, а тепер вимагає внести заставу, свідомо знаючи, що перерахувати її він не зможе, навіть якщо і збере потрібну суму: банк просто не прийме платіж через заборону РНБО. Запитайте хто-небудь у Зеленського, чи це та сама судова реформа, яку він обіцяв виборцям, або буде ще щось більш мерзосвітнє?" – підсумував Кузьмін.Арешт або мільярд застави: Медведчуку вручили клопотання

Кузьмін оприлюднив також фотокопію відповідного клопотання про застосування запобіжного заходу.

Клопотання про застосування запобіжного заходу Медведчуку

Фотокопія клопотання про застосування запобіжного заходу нардепу віз ОПЗЖ Медведчуку

Що відомо про справу Медведчука

11 травня 2021 року ЗМІ повідомили про обшуки в будинку народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука в Києві. У Службі безпеки України (СБУ) підтвердили цю інформацію для низки видань.

При цьому народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко уточнив, що обшуки в київському будинку Медведчука ініціювали в межах розслідування справи про видобуток газу в тимчасово окупованому Росією Криму.

Згодом генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозру в держзраді двом народним депутатам – "М і К". Повні прізвища парламентарів повідомлено не було, однак виходячи із обставин справи, йшлося саме про підсанкційних нардепів від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука й Тараса Козака.

Пізніше стало відомо, що Медведчука звинуватили у кількох епізодах, які можна кваліфікувати як "антиукраїнська діяльність". Зокрема, йшлося про родовише "Глибока", документацію по якому Медведчук передав окупантам, зекономивши їм роки і гроші, які вони б витратили на розробку цього родовища самостійно.

Також голова СБУ Іван Баканов звинуватив Медведчука у передачі на Росію секретної інформації про прихований підрозділ ЗСУ.

Крім того, Медведчук, за словами Баканова, намагався створити цілу мережу із завербованих на Росії українців, щоб вести через них російську пропаганду на території України.

Венедіктова уточнила, що у кримінальних справах, які порушили щодо Медведчука, фігурував і його соратник Тарас Козак. Він зараз, нібито, перебуває на Росії і в Україну може й не повернутися.

13 травня Печерський районний суд міста Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт.

Пізно ввечері 13 травня в будівлі поліції Києва на Медведчука за рішенням суду одягли електронний браслет. Тепер він не може відлучатися з дому і повинен весь час носити електронний засіб контролю.

Відомо, що 40 нардепів від ОПЗЖ готові були взяти Медведчука на поруки. Вони звернулися до суду із відповідними заявами. Однак під час засідання суддя В'ячеслав Підпалий відхилив клопотання сторони захисту щодо взяття Медведчука на поруки.

18 травня захист Медведчука подав апеляцію на рішення суду про домашній арешт. Офіс генпрокурора також оскаржив рішення суду про домашній арешт Медведчуку. Однак 21 травня суд залишив Медведчука під домашнім арештом.

Згодом Медведчук звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою на "незаконні дії української влади".

2 вересня запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ – цілодобовий домашній арешт – продовжили до 31 жовтня.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що справу щодо "труби Медведчука" скерують до суду вже до кінця року. Йдеться про частину нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme