Австралійські науковці розробили пластир з чіпом для COVID-вакцинації

Науковці з Австралії розробили нову технологію вакцинування від коронавірусу з використанням пластиру з чіпом

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Австралійські науковці розробили пластир…
Фото: Рixabay

Така інновація має допомогти людям, які бояться голок, отримати щеплення проти коронавірусу.

Також пластирі допоможуть у ситуаціях, коли не вдається забезпечувати температурні умови для зберігання вакцини, повідомляє Depo.ua із посиланням на Xinhua.

Зазначається, що науковці з Університету Квінсленда використовували пластир "з мікрочипом високої густини", який після нанесення на шкіру людини дозволяє наносити тисячі мікроскопічних проекцій. Переваги чіпу полягають у здатності вакцини вводитися без лікаря, вакцинувати особу чітко однією дозою.

"Це може стати великим благом для глобального розгортання вакцинації, особливо в країнах, що розвиваються, де не вистачає лікарів і приміщень для охолодження вакцин", – наголосили науковці.

Уточнюється, що технологію можна також використовувати для щеплень від поліомієліту, лихоманки денге та грипу. Зараз розробники шукають фінансування, аби провести клінічні випробування.

Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив порядок відсторонення від роботи співробітників підприємств, установ та організацій, які не щепились від коронавірусу попри те, що підлягають обов'язковій СOVID-вакцинації. Така норма діятиме з 8 листопада поточного року.

Як відомо, вакцинація проти COVID-19 в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Щеплення здійснюються трьома вакцинами: британська AstraZeneca, CoronaVac від китайського виробника Sinovac Biotech, Pfizer і BioNTech (Comirnati) німецько-американського виробника.

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme