Більшість українців хочуть перегляду Мінських угод та розширення "нормандського формату"

Соціологи поцікавилися думкою українців щодо мирного урегулювання конфлікту на сході України

Редактор стрічки новин
Більшість українців хочуть перегляду Мін…
Фото: СММ ОБСЄ/Facebook

Більшість українців виступають за перегляд Мінських угод і підписання нових, а також за розширення "нормандського формату".

Про це свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг", яке проводилось 6-8 грудня, передає Depo.ua.

Зокрема, на запитання, яким чином Україна повинна діяти щодо виконання Мінських угод, 54% респондентів заявили про необхідність переглянути їх та підписати нові.

21% учасників опитування заявили, що Україна має вийти з переговорного процесу та приймати рішення без участі міжнародних посередників, і тільки 12% сказали, що Україна повинна повністю виконати всі поставлені вимоги.

Опитування "Рейтинг! про Мінські угодиПерегляд Мінських угод - опитування Ретийнг

Серед варіантів формату переговорів з врегулювання конфлікту на Донбасі відносна більшість (45%) підтримують ідею розширення "нормандського формату", із залученням до нього США та Великої Британії.

21% виступають за прямі переговори з Росією, 12% - за переговори з представниками "ДНР" та "ЛНР" і лише 11% - за те, щоб "нормандський" формат у своєму звичайному складі (Україна, Росія, Франція, Німеччина) залишився майданчиком для переговорів.

Розширення нормандського формату - опитування Рейтинг

Прямі переговори з Росією (як безальтернативне рішення) вважають прийнятними 56%, 41% - проти.

46% підтримують залучення Туреччини до переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, стільки ж - проти.

Прямі переговори з Росією х- опитування рейтинг

Також, як зазначають соціологи, 52% опитаних підтримують введення візового режиму з Росією, 44 – проти. 

Запровадження візового режиму з Росією - опитування рейтинг

В опитуванні взяли участь 2500 респондентів, воно проводилось методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2%.

Нагадаємо, раніше голова офісу президента Андрій Єрмак, коментуючи підсумки розмови між президентами США та України Джо Байденом і Володимиром Зеленським, заявив, що США вирішили стати активним учасником мирного процесу з врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, це може бути паралельний трек разом з "нормандським форматом".

Європейський Союз раніше виступив з заявою щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму. У ЄС заявили, що переговорний процес у Тристоронній контактній групі та в "нормандському форматі" опинився у глухому куті через відмову Росії визнавати себе стороною конфлікту на сході України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme