Боррель заявив про готовність всього Євросоюзу до підтримки санкцій проти Росії
Голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель повідомив про готовність всіх країн-учасниць долучитися до санкцій проти Росії
- Новини Depo.ua
-
17 лютого 2022 22:12
Таку заяву він зробив після обстрілів на Донбасі та пропозицій Держдуми Росії щодо визнання окупаційних адміністрацій "Л-ДНР" незалежними.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на стенограму виступу Борреля на сайті Європейської служби зовнішніх дій.
"Я щойно прибув з міністерської зустрічі НАТО, де ми говорили про координацію між ЄС і НАТО. Зрозуміло, що ніхто не побачив відведення військ. Але чому ми були свідками, і ми дуже цим занепокоєні – це посилення бойових дій та важких обстрілів на деяких ділянках контактної лінії, точно тієї частини, яку я відвідував на початку січня, і де не було жодної військової активності протягом минулого місяця", – наголосив він.
Боррель зазначив, що бойові дії супроводжуються величезною кількістю дезінформації з російської сторони.
"Якщо до цього додати той факт, що Дума проголосувала за звернення до президента Росії Володимира Путіна щодо визнання незалежності цих двох сепаратистських "республік", весь цей пакет в комплексі збільшує наші тривоги. Звісно, ми дуже занепокоєні", – додав глава дипломатії ЄС.
Він вказав, що Євросоюз готовий до запровадження санкцій проти Росії.
"Ми вже підготували повний пакет санкцій. Ми провели цю роботу. Я був у контакті з США, з усіма близькими за переконаннями країнами, за технічної допомоги Єврокомісії. Ми маємо вже підготовлений дуже жорсткий пакет санкцій. І, як Високий представник, я готовий представити цей пакет Раді ЄС, тому що саме Рада ЄС має відповідальність та спроможність ухвалювати санкції. Від мене залежить представлення цього пакету санкцій, і я зроблю це, щойно це буде необхідним", – резюмував Боррель.
Нагадаємо, у грудні 2021 року "Велика сімка" зробила серйозне попередження Росії через Україну. Країни "Великої сімки" на зустрічі в англійському Ліверпулі заявили, що Кремль чекають серйозні наслідки, якщо Росія вирішить напасти на Україну. Анналена Бербок, нагадавши, що Німеччина з 1 січня головуватиме у "Великій сімці", заявила, що не бачить підстав для повернення до цієї організації Росії.
А 9 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив думку, що санкції проти Російської Федерації варто запроваджувати вже зараз. Зокрема, за порушення Мінських угод.
13 лютого президент України Володимир Зеленський й голова Європейської ради Шарль Мішель обговорили санкції проти Росії.
Читайте також: Санкції проти ближнього кола Путіна: Як Захід вирішує долю Росії
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News