Держсекретар США хоче зустрітися з Лавровим

У США сподіваються, що відповідь на пропозиції США щодо гарантій безпеки Росії стане підставою для продовження діалогу

Редактор стрічки новин
Держсекретар США хоче зустрітися з Лавро…
Фото: Російські ЗМІ

Держсекретар США Ентоні Блінкен готовий зустрітися з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Про це заявив представник Держдепу Нед Прайс, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Держсекретар готовий зустрітися з Лавровим у відповідний час, і він чітко сказав про це міністру закордонних справ. У російської сторони є наша відповідь (про безпеку в Європі, – ред.) вже кілька тижнів, російська сторона вже кілька тижнів тому сказала, що їхня відповідь на підході. Ми очікуємо отримати її, ми розглянемо її настільки швидко, наскільки зможемо. У тому, що стосується діалогу та дипломатії чи телефоном, чи десь у Європі, ми, звичайно, хочемо і готові до дискусій з Росією", – сказав Прайс.

У США сподіваються, що відповідь Росії стане підставою для продовження діалогу.

"Держсекретар США довів до відома Лаврова, що ми очікуємо на отримання російської відповіді на наше послання, і ми сподіваємося на те, що вона стане підставою для продовження діалогу і дискусій, і, звичайно, ми готові продовжувати цей діалог", –зазначив представник Держдепу.

Лавров раніше повідомив Блінкену про направлення Москвою відповіді Вашингтону на американські пропозиції щодо безпеки в Європі.

"Лавров повідомив, що відповідь надійде протягом кількох днів. Ми на неї чекаємо, ми дуже уважно її прочитаємо, ми сподіваємося побачити в ній конструктивний зворотний зв'язок. Ми сподіваємося, що Росія вірна своєму слову в тому, що вона має намір брати участь у діалозі та дипломатії для мирного дозволу", – резюмував представник Держдепу.

Нагадаємо, у грудні минулого року, на тлі стягування озброєння і військових до українських кордонів, Кремль висунув Заходу вимогу гарантувати, що Україна та інші європейські держави не будуть членами НАТО. Москва також заявила, що вимагає виведення військ НАТО із країн, що долучились до Альянсу після 1997 року, зокрема з Болгарії та Румунії. У Кремлі назвали ці вимоги "гарантіями безпеки". 

НАТО і його держави-члени відхиляють можливість Росії диктувати, кого брати чи не брати до Альянсу і де розміщувати війська, але кажуть, що готові на компроміси в питаннях контролю над озброєнням та масштабів військових навчань у Європі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг передав Росії письмову відповідь щодо "гарантій безпеки" 26 січня. Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія погрожувала почати військові дії у випадку невиконання її вимог щодо "гарантій безпеки". Томас-Грінфілд заявила, що США не хочуть збройного конфлікту, але налаштовані діяти рішуче.

2 лютого іспанське видання El Pais оприлюднило документ, який є відповіддю США та НАТО та так звані "гарантії безпеки", запропоновані Росією. У своїй відповіді США заявили про готовність почати діалог з РФ з питань контролю за озброєннями у сфері ракет середньої і меншої дальності, а також обговорити з РФ взаємні зобов'язання щодо обмеження розгортання наступальних ракетних систем і сил в Україні.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme