Євросоюз виділив 700 тисяч євро на допомогу для мігрантів на білорусько-польському кордоні
Європейський Союз виділив 700 тисяч євро на гуманітарну допомогу для нелегальних мігрантів на кордоні Польщі та Білорусі
- Новини Depo.ua
-
17 листопада 2021 15:22
Зокрема, 200 тисяч отримає білоруський Червоний Хрест для надання мігрантам харчів, гігієнічних наборів, ковдр та аптечок першої медичної допомоги.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Єврокомісії.
Зазначається, що інші 500 тисяч євро будуть скеровані на гуманітарне фінансування. Зараз у ЄС обговорюється використання коштів з партнерськими організаціями, які зможуть надати допомогу мігрантам.
"ЄС підтримує своїх гуманітарних партнерів, щоб полегшити страждання людей, які застрягли на кордоні і в інших частинах Білорусі. Я закликаю до постійного доступу гуманітарних організацій з обох сторін, щоб дістатися до цієї великої групи біженців і мігрантів і надати їм термінову допомогу", – наголосив єврокомісар з кризового управління Янез Ленарчич.
У прес-службі уточнили, що допомога надається постраждалим, незалежно від їх раси, етнічної групи, релігії, статі, віку, національності чи політичної приналежності.
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що на білорусько-польському кордоні перебувають понад дві тисячі нелегальних мігрантів із Близького Сходу. Їхня кількість може збільшитись.
Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.
Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.
Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.
10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.
14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.
16 листопада ситуація на білорусько-польському кордоні знову загострилася. Мігранти почали штурмувати польський кордон. Польські правоохоронці у відповідь застосували водомети та світло-шумові гранати. Щонайменше вісім співробітників польської поліції отримали серйозні травми.
Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News