Євросоюз виділив 700 тисяч євро на допомогу для мігрантів на білорусько-польському кордоні

Європейський Союз виділив 700 тисяч євро на гуманітарну допомогу для нелегальних мігрантів на кордоні Польщі та Білорусі

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Євросоюз виділив 700 тисяч євро на допом…
Фото: Pixabay

Зокрема, 200 тисяч отримає білоруський Червоний Хрест для надання мігрантам харчів, гігієнічних наборів, ковдр та аптечок першої медичної допомоги.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Єврокомісії.

Зазначається, що інші 500 тисяч євро будуть скеровані на гуманітарне фінансування. Зараз у ЄС обговорюється використання коштів з партнерськими організаціями, які зможуть надати допомогу мігрантам.

"ЄС підтримує своїх гуманітарних партнерів, щоб полегшити страждання людей, які застрягли на кордоні і в інших частинах Білорусі. Я закликаю до постійного доступу гуманітарних організацій з обох сторін, щоб дістатися до цієї великої групи біженців і мігрантів і надати їм термінову допомогу", – наголосив єврокомісар з кризового управління Янез Ленарчич.

У прес-службі уточнили, що допомога надається постраждалим, незалежно від їх раси, етнічної групи, релігії, статі, віку, національності чи політичної приналежності.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що на білорусько-польському кордоні перебувають понад дві тисячі нелегальних мігрантів із Близького Сходу. Їхня кількість може збільшитись.

Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.

Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.

Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.

10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.

14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.

16 листопада ситуація на білорусько-польському кордоні знову загострилася. Мігранти почали штурмувати польський кордон. Польські правоохоронці у відповідь застосували водомети та світло-шумові гранати. Щонайменше вісім співробітників польської поліції отримали серйозні травми. 

Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme