Формується двосторонній трек: Кулеба пояснив, як США долучаться до переговорів по Донбасу

США формують паралельний "нормандському формату" переговорний майданчик з Росією щодо урегулювання конфлікту на сході України

Редактор стрічки новин
Формується двосторонній трек: Кулеба поя…
Фото: МЗС

Завдяки ініціативності Сполучених Штатів формується двосторонній трек діалогу Росії та США, однак про переформатування "нормандського формату" не йдеться.

Про це повідомив журналістам міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Міністр зауважив, що США завжди були залучені до урегулювання на Донбасі тією чи іншою мірою.

"Зараз не йдеться про переформатування "нормандського формату". Він залишається таким, яким він є. Але ми бачимо, як завдяки ініціативності адміністрації Байдена формується двосторонній трек діалогу Росії та США, мета якого – припинення російської агресії проти України, а значить, нічого з того, що там відбуватиметься з цього питання не буде відбуватися в таємниці від України", – пояснив Кулеба.

Він додав, що не має сумнівів щодо якості та кількості контактів зі США, контакти продовжаться і будуть регулярними. Кулеба висловив переконання, що адміністрація США "нічого за спиною України з президентом РФ Володимиром Путіним вирішувати не буде".

"Коли буде наступний раунд розмови Байдена-Путіна, то буде і наступний раунд розмови Байдена-Зеленського", - констатував глава української дипломатії.

Нагадаємо, 9 грудня керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що США ухвалили рішення активно долучитися до процесу мирного врегулювання ситуації в Україні, однак формат поки що не визначений.

Нагадаємо, раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що США вирішили стати активним учасником мирного процесу з врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, це може бути паралельний трек разом з "нормандським форматом".

Європейський Союз раніше виступив з заявою щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму. У ЄС заявили, що переговорний процес у Тристоронній контактній групі та в "нормандському форматі" опинився у глухому куті через відмову Росії визнавати себе стороною конфлікту на сході України.

Довідка: Зустрічі у "нормандському форматі" проводяться за участі представників президентів чи їхніх радників чотирьох країн: України, Німеччини, Росії та Франції. Зустріч радників зазвичай передує саміту голів держав. Учасники "нормандських" зустрічей намагаються розв'язати ситуацію із російсько-українською війною на Донбасі, спираючись на підписані 2015 року Мінські угоди.

Читайте також: Небезпечні фокуси Кремля: Що показала розмова Байдена з Зеленським

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme