Франція закликає переглянути договори з контролю над озброєннями у Європі
Практично всі європейські договори контролю над озброєннями застаріли і вимагають перегляду
Франція пропонує переглянути європейські договори з контролю над озброєннями, оскільки у нинішніх умовах вони є застарілими.
Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, передає Depo.ua з посиланням на Financial Times.
За його словами, у Європі більше не залишилося норм, які регулюють безпеку та стабільність.
"У той час, як Росія вимагає стабільності, гарантій, з нашого боку теж виходить вимога стабільності та гарантій. Європі потрібні гарантії безпеки та стабільності. Ми готові обговорювати це, обговорювати все", – заявив Ле Дріан.
Дипломат додав, що норм безпеки та стабільності в Європі "більше не існує, тому що угоди про контроль над озброєннями застаріли або не мають значення".
Нагадаємо, у грудні минулого року, на тлі стягування озброєння і військових до українських кордонів, Кремль висунув Заходу вимогу гарантувати, що Україна та інші європейські держави не будуть членами НАТО. Москва також заявила, що вимагає виведення військ НАТО із країн, що долучились до Альянсу після 1997 року, зокрема з Болгарії та Румунії. У Кремлі назвали ці вимоги "гарантіями безпеки".
НАТО і його держави-члени відхиляють можливість Росії диктувати, кого брати чи не брати до Альянсу і де розміщувати війська, але кажуть, що готові на компроміси в питаннях контролю над озброєнням та масштабів військових навчань у Європі.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг передав Росії письмову відповідь щодо "гарантій безпеки" 26 січня. Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія погрожувала почати військові дії у випадку невиконання її вимог щодо "гарантій безпеки". Томас-Грінфілд заявила, що США не хочуть збройного конфлікту, але налаштовані діяти рішуче.
Згодом іспанське видання El Pais оприлюднило документ, який є відповіддю США та НАТО та так звані "гарантії безпеки", запропоновані Росією. У своїй відповіді США заявили про готовність почати діалог з РФ з питань контролю за озброєннями у сфері ракет середньої і меншої дальності, а також обговорити з РФ взаємні зобов'язання щодо обмеження розгортання наступальних ракетних систем і сил в Україні.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua