В обмін на "Північний потік-2" у Литві пропонують надати Україні ПДЧ в НАТО

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс пропонує в обмін на рішення стосовно "Північного потоку-2" надати Україні План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО

Журналіст відділу новин
В обмін на "Північний потік-2" у Литві п…
Фото: Gabrielius Landsbergis / Twitter

Про це пише Depo.ua із посиланням на Delfi.

Зазначимо, що у середу, 21 липня, США і Німеччина, попри критику й протести української сторони, уклали угоду щодо російського газогону "Північний потік-2".

Сьогодні литовський міністр розповів журналістам, що ця угода є помилкою, яка коштуватиме дорого. 

Ландсбергіс додав, що вийти з цієї ситуації можна, запропонувавши Україні в обмін – ПДЧ у НАТО. Іншим варіантом виправлення помилки міністр вважає виведення російських військ із території України.

Нагадаємо, 19 липня ЗМІ повідомили, що Німеччина та США найближчим часом оголосять про угоду щодо "Північного потоку-2" – дві ключові країни євроатлантичної спільноти дійшли згоди щодо російського проекту. 

За підсумками зустрічі канцлерки Німеччини Ангели Меркель та президента США Джо Байдена сторони визнали, що по-різному оцінюють наслідки добудови російського газопроводу "Північний потік-2", однак згодні в тому, що Україна повинна залишитися транзитним шляхом для природного газу. Згодом ЗМІ повідомили, що в угоді йтиметься про захист інтересів України.

20 липня окремі члени Конгресу США виступили проти підписання угоди із Німеччиною, яка легалізує "Північний потік-2".

21 липня США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні. Згідно з угодою, Німеччина зобов'язується забезпечити, зокрема, продовження на 10 років договору між Києвом і Москвою щодо транзиту газу

22 липня речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що угода США й Німеччини щодо "Північного потоку-2" не зупинить його запуск.

Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна обговорить зі США та Німеччиною, як їхня домовленість щодо "Північного потоку-2" здатна зменшити ризики з безпеки для України та країн Центральної Європи.

Читайте також: Поразка, але не кінець: Чому угода про "Північний потік-2" має стати для нас пігулкою від інфантильності

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme